Spływy kajakowe organizowane od kilku lat przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu już na stałe wpisały się w kalendarz imprez rekreacyjno – sportowych w naszym mieście. Ogólnopolski Spływ Kajakowy Białą Przemszą, tworzony we współpracy z jaworznickim Urzędem Miejskim oraz Fundacją TOŁHAJ – GDK (która od wielu lat zajmuję się organizacją uznanych spływów na rzekach całej Polski) znalazł już swoje wierne grono fanów nie tylko z Jaworzna, ale także innych zakątków naszego kraju. W ubiegłym roku na starcie stanęło prawie 250 uczestników! Swoją popularność impreza zawdzięcza nie tylko atrakcyjnemu programowi lecz także wyjątkowym walorom przyrodniczym i krajobrazowym Białej Przemszy.

Tegoroczna impreza potrwa 3 dni, od 31 maja do 2 czerwca 2019 r. Trasa spływu będzie mieć długość ok. 22 km, a uczestnicy pokonają ją w dwóch etapach. Pierwszy rozpocznie się w Dąbrowie Górniczej (Okradzionów), a swój koniec będzie miał w Sławkowie (Piernikarka). W kolejnym dniu imprezy uczestnicy wrócą na metę pierwszego odcinka, by kontynuować spływ do mety w Sosnowcu (Maczki).

Baza spływu zlokalizowana będzie jak co roku w Jaworznie. Tym razem jednak, ze względu na rewitalizacje Sosiny, na Stadionie Sportowym „Azotania”, przy ul. Moniuszki 95. Tam na uczestników będzie czekało miejsce noclegowe, ciepłe posiłki oraz wiele atrakcji, które uprzyjemnią integracje fanów kajakarstwa.

Zapisy elektroniczne do imprezy już wystartowały, a formularz zgłoszeniowy można znaleźć TUTAJ. Osoba dokonująca zgłoszenia zobligowana jest do opłaty wpisowego w terminie dwóch dni od daty wypełnienia formularza oraz przesłania dowodu wpłaty na adres e-mail: mariusz_sikora1@interia.pl.

Wysokości wpisowego:

  • 120 zł (3 dni) – WPISOWE + MIEJSCE W KAJAKU
  • 90 zł (3 dni) – WPISOWE Z WŁASNYM SPRZĘTEM PŁYWAJĄCYM
  • 70 zł (1 dzień) – WPISOWE + MIEJSCE W KAJAKU
  • 50 zł (1 dzień) – WPISOWE Z WŁASNYM SPRZĘTEM PŁYWAJĄCYM
  • 50 zł – dzieci do lat 10
  • 60 zł – osoby towarzyszące (bez miejsca w kajaku)

Wpłaty należy dokonać na konto: BGŻ BNP PARIBAS 25 1600 1462 1838 6907 3000 0003, w tytule przelewu wpisując imię i nazwisko osoby startującej wraz z dopiskiem BIAŁA PRZEMSZA 2019. OPŁATA WPISOWEGO JEST OBOWIĄZKOWA i jest jedynym gwarantem uczestnictwa w spływie.

Szczegółowe informacje dostępne w Regulaminie imprezy lub/i u Komandora Spływu – MARIUSZA SIKORY – tel. 508 178 306. Szczegółowy program spływu można znaleźć także na stronie imprezy – TUTAJ.