Ładowanie Wydarzenia
To wydarzenie minęło.

Rowerowy i Pieszy Rajd na Orientację to impreza zgodna z najnowszymi trendami sportu amatorskiego i pierwsza tego typu w Jaworznie. Rajdy nawigacyjne stają się coraz bardziej popularne, gdyż nie tylko wymagają dobrego przygotowania fizycznego do pokonania wielokilometrowej trasy, ale uczą też strategii oraz dokładności i umiejętności czytania mapy topograficznej.

W ramach 6. Rajdu na Orientacje, zawodnicy będą mieli do wyboru różne trasy – biegacze 15 lub 25 kilometrów, a rowerzyści 25 lub 40 kilometrów. Punkty kontrolne, które trzeba będzie odnaleźć i zaliczyć na podstawie otrzymanej na starcie mapy, umieszczone będą w różnych zakątkach miasta. Wśród nich znajdą się zarówno charakterystyczne dla danego miejsca obiekty, jak i zakamarki ukryte w leśnej gęstwinie.

Aby w pełni wykorzystać tereny zielone naszego miasta i urozmaicić trasę stałym bywalcom naszej imprezy, baza startowa tegorocznej edycji znajdować się będzie w Hali Sportowej MCKiS przy ul. Inwalidów Wojennych 18 (os. Stałe). Pozwoli to w większym stopniu skupić się na północnych zakątkach Jaworzna, a nawet zahaczyć o ciekawe lokalizacje pogranicza Sosnowca i Mysłowic.

Dla zdobywców podium na każdej z tras przewidziano nagrody rzeczowe, a dodatkowo każdy ze startujących otrzyma na mecie pamiątkowy medal. Wszyscy uczestnicy imprezy będą także mogli wziąć udział w tradycyjnym konkursie z nagrodami.

Zgłoszenia do imprezy będzie można dokonać poprzez elektroniczny panel zgłoszeniowy w terminie 5 czerwca – 7 lipca lub do osiągnięcia limitu zgłoszeń (150 osób). Panel zapisów oraz wszelkie szczegóły imprezy, wraz z jej regulaminem, dostępne są TUTAJ.