W ubiegły poniedziałek, 27 lipca, Jaworzno zamieniło się w Miasto Muzyki i niezwykle muzycznie było przez cały tydzień.

W ramach projektu na Rynku występowali młodzi i niezwykle utalentowani instrumentaliści i wokaliści z całej Polski, którzy do południa szkolili swój warsztat pod okiem Poluzjantów (Kuba Badach, Grzegorz Jabłoński, Piotr Żaczek, Robert Luty, Marcin Górny i towarzyszący im Damian Kurasz), a wieczorami właśnie prezentowali swoje umiejętności mieszkańcom miasta. Repertuar był niezwykle zróżnicowany i każdy słuchający znalazł coś dla siebie – polskie rockowe szlagiery, melancholijne utwory anglojęzyczne… a wszystko na najwyższym muzycznym poziomie.

Tegoroczne poluZONE było tym bardziej wyjątkowe, że po długim lockdownie, i odwołaniu wielu muzycznych wydarzeń, mieszkańcy byli wręcz spragnieni wydarzeń kulturalnych, a projekt Jaworzno Miasto Muzyki jest rozrywką kulturalną z górnej półki. Oczywiście wszystko odbywało się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

Od poniedziałku do piątku na płycie Rynku odbywały się bezpłatnie trzygodzinne koncerty. Podsumowaniem pracy artystów był sobotni koncert finałowy, który odbył się on-line.