Przez całe lato jaworznicki Rynek tętnił życiem. Mieszkańcy chętnie wybierali główny plac miasta jako cel rodzinnych spacerów. W niedzielne popołudnia na Rynek bardzo skutecznie jaworznian przyciągały też imprezy organizowane przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu w ramach cyklu #kierunekRynek.

W połowie sierpnia zabawa odbyła się pod hasłem “Daj głośniej”. Sporo było muzyki i tańca. Były występy skrzypaczki i saksofonistki oraz młodych tancerzy z jaworznickich grup. Można było też spróbować swoich sił w ramach Rodzinnej Orkiestry. Chętni mogli zagrać m.in. na Bum Bum Rurkach, tamburynie, elektrycznym pianinie i bongosach, czyli połączonych bębenkach. Odważnych nie brakowało, zwłaszcza wśród najmłodszych uczestników muzycznej imprezy.

Te imprezy to naprawdę doskonały pomysł. Można bardzo miło i rodzinnie spędzić popołudnie. Pierwszy raz trafiliśmy na tę imprezę przypadkiem, kiedy całą rodziną wybraliśmy się na lody. Udział w następnych już sobie zaplanowaliśmy, bo dzieci były po prostu oczarowane atrakcjami – opowiada Lidia Malec, jedna z uczestniczek niedzielnej (16 sierpnia) imprezy na Rynku.

Publiczność gorąco oklaskiwała występy młodych tancerzy.

To były pierwsze w tym sezonie występy wakacyjnych reprezentacji naszych grup tanecznych. Jestem dumna z tancerzy – mówi Aneta Szczyrzyca, taneczna instruktorka MCKiS.

Przed nami ostatnia w tym sezonie impreza z cyklu #kierunekRynek. Na głównym placu miasta spotkamy się ponownie już 30 sierpnia. Początek zaplanowano na godzinę 17, a zabawa zakończy się po godzinie 21.

Tym razem wspólnej zabawie przyświecać będzie hasło “Teatr na bruku”, bo w animacjach udział znów wezmą aktorzy. Będzie też okazja, by samemu przez chwilę sprawdzić się w tej roli. Na Rynku stanie bowiem niewielka scena przeznaczona do występów dla teatru lalkowego. Będą też pacynki i lalki. Każdy będzie mógł przygotować swoje przedstawienie. Wszystko odbywać się będzie oczywiście z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa. Teatralne rekwizyty na bieżąco będą dezynfekowane.

Bardzo ciekawie zapowiada się również finał niedzielnej imprezy. Około godziny 21 rozpocznie się bowiem fireshow, czyli teatr ognia. To będzie niezwykłe widowisko.

Kiedy opracowywaliśmy pomysły na #kierunekRynek, to naszym głównym celem było ożywienie głównego placu miasta i to zadanie udało się wykonać. Jaworznianie chętnie odwiedzali Rynek w niedzielne popołudnia i korzystali z atrakcji, jakie przygotowaliśmy, włączali się do wspólnej zabawy. Mam nadzieję, że podczas ostatniej imprezy będzie podobnie. Zapraszamy w niedzielę na Rynek – podkreśla Barbara Halaś z MCKiS.

Tekst: GD