Wakacje dobiegły końca. W tym roku nasi harcerze wypoczywali między innymi w Orzyszu na Mazurach i w Ośrodku Kokotek pod Lublińcem. Blisko sześćdziesięciu młodych jaworznian na wakacje pojechało do Karpacza. To grupa, którym kolonie sponsorowali jaworznianie, wspierając zbiórkę prowadzoną podczas Festynu Elżbietańskiego w parafii św. Elżbiety Węgierskiej.

W czasie wakacyjnej laby doskonale bawili się również ci, którzy czas przerwy w lekcjach spędzali w mieście. Mnóstwo propozycji na ten czas przygotowali instruktorzy klubów Miejskiego Centrum Kultury i Sportu, gdzie każdego dnia wakacje spędzało w sumie ponad 100 dzieciaków. Sporą frekwencję miały też zajęcia prowadzone w Centrum Kultury Archetti, Miejskiej Bibliotece Publicznej, Muzeum Miasta Jaworzna czy Klubie Relax. Były wspólne wycieczki do Klockolandu w Krakowie, Górnośląskiego Parku Etnografi cznego,Centrum Nauki Leonardo da Vinci, czy do katowickiego NOSPR. Były też wypady do kina, warsztaty w Geosferze i Bacówce, ogniska, zajęcia taneczne, kulinarne, teatralne, sportowe, a nawet łowienie ryb.

Pierwszy dzwonek, to doskonały czas, by poznać ofertę zajęć dodatkowych, jakie proponują kluby Miejskiego Centrum Kultury i Sportu.

Powoli ruszają zapisy na zajęcia, które będą się odbywały w nowym roku szkolnym. Mamy w ofercie sporo propozycji zajęć, które prowadzone były już w poprzednich latach i cieszyły się dużym zainteresowaniem. Są też nowości. Warto zapoznać się z ofertą – namawia Sebastian Kuś, dyrektor MCKiS.

W Domu Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego zapisy na zajęcia rytmiczno-wokalne dla przedszkolaków odbędą się 2 września, w godzinach od 17 do 18. Na zajęcia ceramiczne zapisywać się można będzie codziennie, od poniedziałku do piątku (od 2 do 6 września), w godzinach od 9 do 17. Na 10 września w godzinach od 16 do 17.30 zaplanowano początek zajęć w sekcji tanecznej mażoretek. Wtedy też można będzie się zapisać do tej grupy. 11 września, o 16.15 rozpoczną się zabawy teatralne dla przedszkolaków. To również okazja, by zgłosić dziecko na zajęcia. Tego samego dnia, o godz. 17 odbędzie się spotkanie młodzieżowej sekcji teatralnej “Kolektyw Gałgany” z możliwością zapisania się do tej grupy.

Zapisy do swoich zespołów, sekcji i kółek zainteresowań w pierwszym tygodniu września prowadzić będzie też klub Szczak. Tutaj odbywać się będą m.in. zajęcia ceramiczne, arteterapia dla dzieci w wieku szkolnym, zajęcia plastyczne, kreatywnego myślenia i umiejętności współpracy w grupie. Będą też treningi nordic walking i spotkania Harcerskiego Kręgu Seniorów.

W klubie Pod Skałką spotkanie organizacyjne z instruktorami odbędzie się 11 września. Początek o godz. 14. Właśnie wtedy omówione zostaną tegoroczne propozycje zajęć. Będzie można się też zapisać. Już wiadomo, że w tym roku szkolnym w klubie Pod Skałką odbywać się będą zajęcia plastyczne, muzyczne i poświęcone modzie. Działał tu będzie też klub “+Czterdzieści Dziewięć i Pół”.

W klubie Kasztan już ustalono, że w poniedziałki odbywać się będą zajęcia plastyczne i ceramiczne. W środy instruktorzy zapraszają do “Świata gier umysłowych”, a w czwartki będzie coś dla ciała. W programie jest zumba i fitness dla dorosłych.

W klubie Niko odbywać się będą zajęcia wokalne i artystyczne dla dzieci, zagrać można będzie w tenisa stołowego i uprawiać nordic walking. Będą też zajęcia z gimnastyki artystycznej dla dzieci.

W klubie Gigant 3 i 17 września odbędzie się nabór do kół Przygoda ze sztuką oraz Zainspirowani, a w klubie Wega dzień otwarty zaplanowano na 11 września. Właśnie wtedy przedstawiona zostanie oferta klubu i będą zapisy na zajęcia.

Nabór do zespołu dziecięcego w klubie Strażak odbędzie się 19 i 26 września, o godz. 16.

Tekst: Grażyna Dębała