Zdążyliśmy się już przyzwyczaić do sukcesów jaworznickiego mistrza body paitingu Mariana Folgi, a teraz poznajemy go w nowej roli – nauczyciela. Niedawno pisaliśmy o jego podopiecznej – Wiktorii, która stanęła na podium w Międzynarodowym Konkursie Malowania na Ciele w Czechach, a we wrześniu kolejna uczennica Mariana – Natalia Młynarz zdobyła trzecie miejsce na IX Mistrzostwach Face Paitingu Trophy w Warszawie.

Natalia Młynarz mimo młodego wieku – ma 15 lat, wykazuje bardzo duży talent. Od wielu lat ćwiczy rysunek i malarstwo pod czujnym okiem Mariana Folgi w Młodzieżowym Domu Kultury. Piąty rok tańczy też w Teatrze Tańca DyeMotion. Z body paintingiem zetknęła się, asystując swojemu nauczycielowi przy sesjach czy podczas mistrzostw w Polsce i za granicą. Udział w tym konkursie był dla Natalii debiutem. Przygotowywała się do niego prawie dwa miesiące. Była najmłodszą uczestniczką, ale swoją dojrzałością i profesjonalizmem przewyższała wielu innych.

Tematem tegorocznego konkursu były mityczne opowieści.

Postanowiłam nawiązać do bogów z mitologii azteckiej. Pamiętałam z dzieciństwa jeden z mitów opowiadający historię Dwu-Boga. I tym się zainspirowałam, tworząc epicką historię narodzenia się tego boga – opowiedziała Natalia.

Modelką była mama – Marta Młynarz, która wspierała córkę i trzymała za nią kciuki. Przygotowania trwały kilka tygodni. Młoda artystka ćwiczyła malowanie obrazu, aby zmieścić się w wymaganym czasie dwóch godzin. Jej zadaniem było też zrobienie nakrycia głowy, które jest dopełnieniem całości, ale również wymagało poświęcenia czasu i pracy.

Dla młodej jaworznianki debiut zakończony trzecim miejscem na podium jest ogromnym sukcesem, ale jak zapewniła, to dopiero początek, bo body paiting podoba jej się i ma zamiar rozwijać się w tej dziedzinie.

Tekst: Ewa Szpak