W sobotę, 19 października w Młodzieżowym Domu Kultury (ul. Inwalidów Wojennych 2) odbędzie się charytatywny koncert na rzecz jaworznickiego Hospicjum Homo Homini im. Św. Brata Alberta.

Dla publiczności wystąpi Monika Kuszyńska wraz z zespołem, a dochód z tego wydarzenia przeznaczony zostanie na zakup leków i sprzętu medycznego, z którego na co dzień korzystają pacjenci hospicjum.

Koncert rozpocznie się o godzinie 17, a bilety w cenie 40 zł w postaci specjalnych cegiełek kupić można w siedzibie jaworznickiego hospicjum (ul. Górnicza 30) oraz w sklepie Melodia (ul. Grunwaldzka 54a).

Pracownicy i wolontariusze hospicjum każdego dnia opiekują się osobami terminalnie chorymi. Część z pacjentów to osoby, które przebywają w swoich domach, inni chorują w siedzibie placówki przy Górkniczej 30, gdzie jest w sumie 18 miejsc. Podopieczni liczyć mogą na pomoc medyczną, pielęgnacyjną, psychologiczną i duchową. Pacjentom, którzy przebywają w domach, hospicjum wypożycza niezbędny sprzęt medyczny. To m.in. łóżka elektryczne, wózki inwalidzkie, koncentratory tlenu, ssaki, materace przeciwodleżynowe. Wszystko to jest potrzebne, by pomóc złagodzić skutki choroby nowotworowej.

Specjalistycznym wsparciem otaczani są również bliscy pacjenta. Co ważne, opieka hospicyjna dla chorego i jego rodziny jest bezpłatna. Koszty pokrywane są ze środków pozyskanych z Narodowego Funduszu Zdrowia, a także od przedsiębiorców, instytucji oraz indywidualnych darczyńców. To właśnie dlatego charytatywny koncert ma tak olbrzymie znaczenie dla podopiecznych placówki.

Tekst: GD