Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie oraz Towarzystwo Przyjaciół Miasta Jaworzna koło Byczyna zapraszają wszystkich pasjonatów fotografii na czwartą odsłonę konkursu fotograficznego “Byczyna, gdzie to jest?”.

Pomysłodawcą wydarzenia jest Anna Gontarz, Przewodnicząca byczyńskiego koła Towarzystwa Przyjaciół Miasta Jaworzna. Celem przedsięwzięcia było i jest pokazanie uroków dzielnicy, jej charakterystycznych miejsc, tajemnic, związków z Małopolską. Od czterech lat amatorzy fotografii przemierzają wiosną Byczynę, aby uwiecznić jej piękno i różnorodność, a powstałe dzięki temu zdjęcia można później podziwiać w fili Miejskiej Biblioteki Publicznej w Byczynie, gdzie koło ma swe spotkania.

Jury konkursowe, w skład którego wchodzi m.in. znany jaworznicki fotograf paralotniarz Andrzej Gontarz, rozstrzyga o wygranych w trzech kategoriach: Krajobraz przyrodniczy, Życie codzienne, Regionalia. Laureaci ogłaszani są podczas lokalnego wydarzenia pn. “Byk Byczyński”, będącego popularnym i oczekiwanym przez mieszkańców świętem dzielnicy, które w tym roku niestety musiało zostać odwołane.

Pomimo skomplikowanej sytuacji epidemiologicznej Organizatorzy postanowili nie rezygnować z tej formy aktywności lokalnego środowiska, jakim jest dla nich konkurs. Wydarzenie to w pewnej części przeniesie się do wirtualnej rzeczywistości, jednakże nagrody ufundowane przez Urząd Miasta pozostaną jak najbardziej realne 😉 Warto zatem postarać się podczas najbliższych spacerów o uwiecznienie wschodniej części Jaworzna na zdjęciach. Być może któreś okaże się zwycięskie…

Termin dostarczania prac: 07.06.2020 r.

Prace w formacie pliku JPG należy wysyłać na adres e- mail: jbyczyna@gmail.com lub przynieść osobiście do Miejskiej Biblioteki w Byczynie na nośniku cyfrowym.

Wystawa pokonkursowa będzie miała miejsce końcem czerwca w plenerach Klubu MCKiS “Niko” w Byczynie przy ul. Na Stoku 14.

DO POBRANIA: REGULAMIN, KARTA ZGŁOSZENIA

konkurs-fotograficzny