Kreatywnie i pomysłowo w Szczaku

Ferie zimowe to, kolejny po wakacjach, najbardziej wyczekiwany przez czas przez uczniów. Jest to doskonała okazja do relaksu po ciężkiej pracy oraz do nabrania energii do dalszej nauki.

Podczas ferii w klubie Szczak zorganizowano warsztaty, które były gwarancją dobrej zabawy, a przy okazji wspaniale wpływały na rozwój: wyobraźni, kreatywności, umiejętności współpracy i nawiązywania relacji z rówieśnikami.

W drugim tygodniu ferii dużo radości dzieciom sprawiła zabawa w karaoke oraz projektowanie i wykonanie własnej grafiki na torebkach. Zorganizowano też wycieczkę do “Kolejkowa” w Gliwicach. W magicznym świecie miniatur można było zobaczyć makiety przedstawiające m.in. życie na wsi, miasteczko Indian, pociągi. Wrażenie na dzieciach robiły ruchome i podświetlane elementy lub były podświetlane. Następnie uczestnicy wycieczki odwiedzili palmiarnię, gdzie dzięki pani przewodnik mogli dowiedzieć się wielu ciekawostek o roślinach tropikalnych.

Nie zabrakło również zajęć plastycznych. Dzieci miały okazje do malowania kolorowym piaskiem, zrobienia własnej podkładki pod kubek metoda decoupage, wykonania mieniących się koron oraz tatuaży.

Ferie w klubie zakończyliśmy zabawami integracyjnymi, którymi towarzyszyła duża dawka śmiechu.

ferie-w-szczakuferie-w-szczakuferie-w-szczakuferie-w-szczakuferie-w-szczakuferie-w-szczakuferie-w-szczakuferie-w-szczaku

2019-03-25T13:36:57+00:0026/02/2019|Kategorie: Klub Szczak, Kultura, MCKiS, W dzielnicach|Tagi: |