aktywne-dzielniceÓsma już odsłona tegorocznych “Aktywnych dzielnic”, tym razem zawita do Klubu “Strażak” w Dąbrowie Narodowej!

Już o 16.00 imprezę rozpocznie występ wokalny Pauliny Kozioł, której akompaniować będzie Dariusz Fec. Tuż po występie tej utalentowanej dwójki, na scenie zaprezentują się przedszkolaki z placówki nr 24. To jednak dopiero początek tanecznych przygód, bo przed publicznością wystąpią też dziecięce i młodzieżowe zespoły taneczne: Mini STARS JUNIOR i STARS INSIDE. Swoje umiejętności zaprezentują również panie z zespołu PARADISE, które na co dzień trenują w Klubie “Podłęże” pod okiem Anety Szczyrzycy – instruktor Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie.

Dla chcących podszkolić swój taneczny warsztat, przewidziano warsztaty tańca latino. Nie zabraknie też przebojów tegorocznego lata, które dla mieszkańców wykona Magdalena Poloczek.

Śpiewać będą też “Dąbrowianki”, tym razem wykonają przyśpiewki krakowskie, a w śpiewaniu towarzyszyć im będą młodzi amatorzy ludowych brzmień.

Poza sceną również będzie ciekawie! Najmłodsi, którzy już zdążyli zatęsknić za plażą, będą mogli wykonać rzeźbę z piasku kinetycznego, a dla miłośników zwierząt przewidziano balonowe, a z instruktorem MCKiS chętni wykonają uszatkowe opaski. Oprócz tego tradycyjne malowanie buziek, a także gry i zabawy z bohaterami książek.

“Aktywne dzielnice” nie mogą się obyć bez zadań konkursowych. Tym razem chętni będą mogli pochwalić się wakacyjną pamiątką, a dla całych rodzin przewidziano wyścigi w workach i, nieco odbiegając od wakacyjnego klimatu, wyścigi na nartach.

O szybkie nadrobienie spalonych kalorii zadbają “Dąbrowianki”, które dla uczestników przewidziały pyszne pieczone ziemniaki oraz domowe wypieki.

Imprezę zakończy zabawa taneczna z muzyką na żywo.