Mimo że czas rozpocząć rok szkolny, z ociąganiem rozstajemy się z latem i ciepło wspominamy wypoczynek, którego przygotowanie w tym roku było dużym wyzwaniem, nie tylko w naszym mieście.

Letnie zajęcia w Klubie Wega prowadzone były zarówno w placówce jak i poza nią, w plenerze. Było zdrowo, aktywnie, kolorowo, śpiewająco i wesoło. Dodatkową atrakcją były 3 wycieczki.
Akcja rozpoczęła się od poznania regulaminu zajęć i zasad bezpiecznego zachowania. Przydatne były materiały edukacyjne były otrzymane z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jaworznie.

Podczas warsztatów plastycznych na papierowych tackach powstały prace, w których dzieci przedstawiły, jak chciałyby spędzić najcieplejszą porę roku, tworząc własne pocztówki z wakacji. W plenerze użyto kredy chodnikowej. Było słońce, żaglówki, plaża, góry. W tym roku wiele z wcześniej snutych wakacyjnych planów musiało pozostać jedynie w sferze marzeń…
Projektując eko zabawki uczestnicy zajęć mogli poczuć się jak młodzi konstruktorzy. Wykonywali przedmioty do zabawy z surowców wtórnych: węże z zakrętek, zabawki zręcznościowe z butelek, plastikowych pojemniczków, sznurka i plasteliny oraz przedmioty dla pupilów z szyszek i łupinek z orzechów włoskich.
Okazało się, że także w świecie świetlicowych gier zręcznościowych nie można narzekać na nudę, nawet gdy uczestniczkami rozgrywek są trzy siostry. Pirat w beczce, skaczące żaby i wspinające się małpki wzbudziły zainteresowanie rodzeństwa.

Nie od dziś wiadomo, że zabawy manualne to jedna z ulubionych aktywności najmłodszych. I tego lata sprawiły mnóstwo radości milusińskim. Na trawie na kocyku, z płynnego kleju, płynu do prania i pianki do golenia powstawała elastyczna, ciągnąca się masa, barwiona farbami ze szczyptą brokatu, rodem Kuchni baśniowego doktora Paj-Czi-Wo. Mistrzynią ceremonii była Wiktoria.
Odgadywanie kalamburów rozwija wyobraźnię, pobudza kreatywność i stanowi dobrą zabawę. Było też obowiązkowym punktem programu w Wedze. Rozwiązywanie rysunkowych zagadek odbywało się w dwóch turach. Kuba Krystian i Kamil skupili się na klasycznych kategoriach: osoba, zwierzę- powiedzenie, tytuł-przedmiot. Oliwię, Tosię i Lurę zainteresowały rebusy bajkowe. Bajki stanowiły osobny panel w aktywności klubowej, o czym napiszemy w kolejnym materiale.

Wega Kalambury dziewczynka - rysuje obrazek