Pierwszy miesiąc wakacji dobiegł końca, więc czas na podsumowanie tego, co działo się w lipcu w szczakowskim Domu Kultury.

Oprócz maratonów artystycznych, w trakcie których dzieci wykonywały rozmaite prace plastyczne (w tym również ceramiczne i krawieckie), odbyły się także liczne wyjścia i wycieczki. Jednym z obranych kierunków była EtnoJura, znajdująca się w Żarkach. W tym wyjątkowym miejscu dzieci samodzielnie przygotowywały pluszowe zawieszki, które wspaniale sprawdzą się jako ozdoba plecaka czy piórnika, a przy okazji pozwolą wrócić pamięcią do przyjemnych chwil wakacyjnej laby. Po intensywnej pracy warto zadbać o regenerację sił! Wspaniale pomogły w tym tradycyjne jurajskie pieczonki, nakładane prosto z żeliwnego garnka.

Instruktorzy, oprócz całodniowej wycieczki autokarowej, postanowili też przybliżyć najmłodszym trochę lokalnych atrakcji, dlatego nie mogło zabraknąć wizyty w GEOsferze. Tam dzieciaki uczestniczyły w grze terenowej, a także poznawały fascynujący świat skał i minerałów oraz zapachy GEOsfery na warsztatach botanicznych. Takie spotkania edukacyjne, połączone z zabawą, pozwalają szybko przyswoić wiele naukowych ciekawostek i pochłaniają bez reszty!

Spore zainteresowanie wzbudził również cykl “zawody świata”. Jego lipcowa odsłona pozwoliła przybliżyć następujące fachy: weterynarz, policjant, bibliotekarz. Spotkania te pozwoliły dzieciom spojrzeć na znane zawody z zupełnie innej perspektywy.

Nie zabrakło również wizyt w kinie. Na srebrnym ekranie najmłodsi obejrzeli drugą część “Sekretnego życia zwierzaków domowych” niezwykłe przygody “Spider-mana” i “Króla Lwa”. Na ten ostatni seans młodzi fani założyli własnoręcznie wykonane koszulki z podobizną władcy afrykańskiej sawanny.

Sierpień w Domu Kultury zapowiada się równie obiecująco!

Oprócz szerokiego wachlarza warsztatów plastycznych, proponujemy wycieczkę do Parku Etnograficznego w Chorzowie, wyjazd do krakowskiego Klockolandu i Domu Rodzinnego Jana Pawła 2 w Wadowicach oraz rozmaite zajęcia w GEOsferze. Nie zabraknie też wizyty w Multikinie. Tym razem poznamy, czwartą już, odsłonę przygód bohaterów “Toy Story”. Będziemy również kontynuować cykl “Wakacje z zawodami świata”. Tym razem przyjrzymy się zawodom ratownika medycznego, piekarza i leśniczego. Z pewnością nie zabraknie atrakcji i dobrej zabawy – mówi Agata Stelmachów, kierownik Domu Kultury im. Z. Krudzielskiego.

Zapraszamy do fotogalerii.