Lodowisko już działa

Lodowisko już działa W poniedziałek, 7 stycznia oficjalnie otwarte zostało miejskie lodowisko. Aura dopisała i zmrożenie tafl i okazało się możliwe. Ślizgawka podobnie jak w poprzednich latach mieści się przy ulicy Moniuszki 95 i będzie działała codziennie w godzinach od 10 do 20.45. Przerwa techniczna rozpoczynać się będzie o godzinie 14 i będzie trwała godzinę. Co ważne, wejście na płytę lodowiska możliwe jest tylko o pełnej godzinie, a lodowisko opuścić trzeba po 45 minutach jazdy.

Lodowisko to jedna z ulubionych zimowych atrakcji jaworznian.

W tym roku jeszcze nie byliśmy na lodowisku, ale właśnie zauważyłam, że jest otwarte, więc jeśli pogoda będzie sprzyjająca, to w weekend na pewno wybierzemy się tutaj całą rodziną. Dzieci zasmakowały w tej
rozrywce już rok temu i od kilku tygodni pytały, o to, kiedy można będzie wybrać się na łyżwy – mówi Monika Kwiecień z Jaworzna.

Warto przypomnieć, że zgodnie z regulaminem obiektu, na płycie lodowiska jednocześnie przebywać może maksymalnie 80 łyżwiarzy. Normalny bilet na lodowisko kosztuje 5 zł, a za ulgowy zapłacić trzeba 2 zł. Na lodowisko można się wybrać nawet, jeśli nie mamy własnych łyżew. Sprzęt można na miejscu wypożyczyć. Ta usługa kosztuje 5 zł. Mniej zapłacą posiadacze Karty Dużej Rodziny. Dokument ten uprawnia do
pięćdziesięcioprocentowej zniżki. Przy lodowisku można również naostrzyć łyżwy. To koszt 10 zł za parę. Zainteresowani muszą się zgłosić do budynku administracji (ul. Moniuszki 95). Łyżwy można naostrzyć w godzinach od 11 do 13.

Z miejskiej ślizgawki taniej będzie można korzystać w okresie ferii zimowych. Od 11 do 24 lutego bilet normalny będzie kosztował 2 zł, a ulgowy tylko złotówkę. O stan miejskiego lodowiska co roku dbają pracownicy Miejskiego Centrum Kultury i Sportu.

Cennik dostępny pod adresem: https://mckis.jaw.pl/wp-content/uploads/2018/10/cennik_lodowisko.pdf

Tekst: GD

2019-01-11T08:33:32+00:0011/01/2019|Kategorie: MCKiS, Puls Jaworzna, Rekreacja, Sport|Tagi: , , |