Miejskie Centrum Kultury i Sportu i Klub “Niko” zapraszają na pierwszy w Jaworznie Marsz Nordic Walking online!

Jak sama nazwa wskazuje impreza odbędzie się w nietypowych warunkach. Z uwagi na panującą pandemię organizatorzy i uczestnicy spotkają się w sieci, poprzez facebook’ową grupę “CHODŹ PO ZDROWIE – treningi nordic walking”. To tam publikowane będą szczegółowe informacje na temat wydarzenia, a 6 czerwca o godzinie 10.00 instruktorka Kinga Jończyk połączy się z chętnymi w transmisji live i poprowadzi rozgrzewkę z niespodzianką. Po wspólnej rozgrzewce każdy zawodnik wystartuje w trasę z dowolnego miejsca w Jaworznie i przejdzie wybranym przez siebie szlakiem.

Hasło przewodnie wydarzenia brzmi : “Chodź po zdrowie – pokaż Jaworzno”. Rajd ma przede wszystkim promować trasy spacerowe w Jaworznie i zachęcić mieszkańców do aktywności fizycznej.

Inicjatorka imprezy – Kinga Jończyk zachęca do publikowania na grupie “CHODŹ PO ZDROWIE – treningi nordic walking” zdjęcia opisane hasztagami: #chodźpozdrowieznordwalkers i #nordicwalkingjaworzno.

Czekając na zielone światło do organizowania sportowych eventów rodzą się w naszych klubach nowe pomysły. To jeden z nich. W naszym mieście mamy mnóstwo malowniczych tras, świetnych do uprawiania nordic walkingu. Jeszcze nie możemy zrobić tego razem ale portale społecznościowe dają nam wiele możliwości. Pochwalcie się Jaworznem, pochwalcie się, że chodzicie – mówi instruktorka Kinga.

Harmonogram imprezy:

  • 6 czerwca (sobota) 2020 r., Jaworzno – Marsz Nordic Walking online
  • 7 czerwca (niedziela) 2020 r., Jaworzno – konkurs z filmem zachęcającym do uprawiania nordic walkingu.

Zapisy: TUTAJ

Lista zgłoszonych osób: TUTAJ

Limit miejsc: 200 osób

Termin zgłoszenia: 5 czerwca 2020 r.

Regulamin dostępny: TUTAJ

nordic-online