W minioną niedzielę, na Osiedlu Stałym, w Parku im. Polskich Lotników odbył się przedostatni piknik rodzinny w ramach projektu “Aktywne Dzielnice”. Pogoda dopisała – było ciepło i słonecznie, więc na twarzach uczestników również gościły promienne uśmiechy.

Na najmłodszych, jak zwykle, czekało mnóstwo atrakcji, a i też nie potrzebowali oni szczególnej zachęty do udziału w zabawach i konkursach z nagrodami. Jednym z nich był konkurs plastyczny zatytułowany “Lot moich marzeń”. Ta konkurencja spowodowała pojawienie się na chodniku ogromnych i kolorowych obrazków. Uczestniczące w plastycznych zmaganiach dziewczynki, wykazały się talentem i dużą dozą kreatywności.

Nieco starsi uczestnicy mogli się zmierzyć w Turnieju Łuczniczym. W tym przypadku zainteresowanie było zarówno ze strony dziewczynek, jak i chłopców. Chociaż rywalizacja była zacięta, a uczestnicy szli łeb w łeb, to najlepiej w tej konkurencji poradziła sobie Hania, która do domu wróciła z zestawem nagród.

Ostatni, i zdecydowanie najtrudniejszy, konkurs to quiz rodzinny, w którym udział wzięły trzy jaworznickie rodziny. Pytania dotyczyły Jaworzna i wcale nie były proste, ale zwycięska rodzina odpowiedziała bezbłędnie na wszystkie pytania dotyczące naszego miasta.

Uczestnicy pikniku mogli również pobawić się w ogromnym dmuchanym zamku, wybudować budowlę z wielkogabarytowych klocków lub stworzyć kolorowego zwierzaka z balonów w Kąciku Malucha.

Nie zabrakło również występów na scenie! Swoje umiejętności taneczne zaprezentowały młodzieżowa grupa Star Inside oraz dziecięca Mini-Stars Junior. Tuż po nich wystąpili dorośli z grupy Paradise. Wszystkie występy bez wątpienia jeszcze bardziej rozgrzały publikę.

Na fanów planszówek przygotowana została specjalna strefa gier, a tuż obok każdy mógł spróbować swoich sił w warsztatach modelarskich. Z kolei stowarzyszenie “W kręgu formy” przygotowało II Edycję Jaworznickich podchodów, które były gwarantem wybornej i aktywnej zabawy.

Zapraszamy na kolejny, i ostatni w tym roku, piknik w ramach “Aktywnych Dzielnic”, tym razem spotkamy się w Ciężkowicach 21 września, na terenie Szkoły Podstawowej nr 18.