Nasza recepta na zimową labę

monika-komańskaMonika Komańska
Pełnomocnik ds. organizacyjnych Miejskiego Centrum Kultury i Sportu

Pracownicy Miejskiego Centrum Kultury i Sportu co roku przygotowują specjalną ofertę na czas ferii zimowych. Podobnie jest w tym roku. Zawsze staramy się, żeby zajęcia, jakie proponujemy, były jak najbardziej atrakcyjne, toteż propozycje są bardzo różnorodne, aby coś dla siebie mógł znaleźć każdy, niezależnie od zainteresowań i talentów. W tym roku wybrać można na przykład zajęcia plastyczne, kulinarne, wokalne, taneczne albo sportowe. Będziemy organizować wycieczki autokarowe w ciekawe miejsca, ale też spacerować po okolicy. Jeśli pogoda dopisze, to na pewno ją wykorzystamy. Zapraszamy też na lodowisko. Czekamy na Was!

W tym roku uczniowie z województwa śląskiego rozpoczną zimowe ferie 11 lutego i tradycyjnie ta laba potrwa dwa tygodnie. Miejskie placówki prześcigają się w ofertach przygotowanych na ten czas. Mnóstwo propozycji przygotowały wszystkie placówki Miejskiego Centrum Kultury i Spotu.

Dzieci, które ferie spędzą w Domu Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego, na nudę z pewnością nie będą narzekać. W planach są między innymi artystyczne warsztaty, wycieczka do Krakowskiej Manufaktury Czekolady, wyprawy do kina i Miejskiej Palmiarni w Gliwicach, a także bal karnawałowy oraz gra terenowa w GEOsferze.

Na nasze zajęcia zapraszamy głównie dzieci w wieku od 7 do 13 lat. Ofertę przygotowaliśmy z myślą o tej właśnie grupie wiekowej. Niezależnie od pogody, atrakcji nie zabraknie – zapewnia Agata Stelmachów z Miejskiego Centrum Kultury i Sportu.

Napięty plan na czas ferii mają też instruktorzy klubów Niko i Kasztan. Tutaj organizatorzy zapraszają dzieci w wieku od 6 do 14 lat, a dwa tygodnie laby wykorzystane zostaną na zabawy integracyjne, edukacyjne, rekreacyjne, a nawet kulinarne. Wśród nieodpłatnych propozycji są również warsztaty ceramiczne i plastyczne. W programie są też wyjazdy do kina, Muzeum Ognia w Żorach, na base i do Klockolandu w Krakowie.

Zapisy na nasze zajęcia będą prowadzone od 28 stycznia. Zapisać się można będzie w Klubie MCKiS Niko (ul. Na Stoku 14) i w Klubie MCKiS Kasztan (ul. Kasztanowa 30) w godzinach otwarcia placówek, czyli od 8 do 20 – informuje Ewelina Ogiołda z Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie.

Zapisy na zajęcia w klubie Gigant też ruszają w poniedziałek 28 stycznia. Start od godziny 11. Warto się pospieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona, a program jest naprawdę atrakcyjny. Organizatorzy proponują dzieciom zajęcia plastyczne i kulinarne. Odbędą się między innymi warsztaty lepienia pierogów i zajęcia dotyczące kuchni molekularnej. Planowane są też m.in. wyjazdy do kina, teatru i sali zabaw.

W klubie Podłęże też będzie się sporo działo. Dzieci będą mogły uczestniczyć w zajęciach plastycznych, warsztatach wokalnych i kulinarnych. Będą też zajęcia w plenerze i gry w planszówki. Wśród propozycji
klubu Podłęże jest też maraton taneczny dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Te zajęcia będą się odbywały w hali w Osiedlu Stałym. W programie są też wycieczki.

Uczniowie, którzy ferie postanowią spędzić w klubie Strażak, będą mieli okazję odwiedzić Wspólnotę Betlejem. Wśród zaplanowanych atrakcji: warsztaty ceramiczne i wizyta w mini zoo. Poza tym instruktorzy
z klubu MCKiS z Dąbrowy Narodowej zapraszają na zajęcia plastyczne, muzyczne i zabawy integracyjne. Będą też wspólne wyjścia do sali zabaw i biblioteki oraz kina. Dzieciaki będą nawet sklejać samolot pod okiem wytrawnego modelarza.

W klubie Szczak ferie rozpoczną się od zabaw integracyjnych. W programie są też zajęcia z tworzenia biżuterii, szycia ozdób z filcu, ozdabiania toreb specjalnym pisakiem do tkanin. Będą też wycieczki. Artystycznie będzie też w klubie Pod Skałką. Wśród propozycji są zajęcia z szydełkowania i tworzenia pachnących mydełek. Dzieci odwiedzą gliwicką palmiarnię i Krakowską Manufakturę Czekolady.

Zajęcia w czasie ferii w klubie Wega będą się odbywały od poniedziałku do piątku w godzinach od 13 do 17. W programie są zabawy w plenerze, wycieczki do parku trampolin i do kina. Będą też zabawy świetlicowe i karaoke.

W okresie ferii działać będzie oczywiście miejskie lodowisko. Co więcej, ceny w tym okresie będą promocyjne. Od 11 do 24 lutego bilet normalny będzie kosztował 2 zł, a ulgowy tylko złotówkę. Ślizgawka będzie
czynna codziennie od 10 do 20.45. Godzinna przerwa techniczna rozpoczynać się będzie o 14.

Swoje propozycje na ferie przygotowały też inne miejskie instytucje. W czasie zimowej laby warto odwiedzić Muzeum Miasta Jaworzna, GEOsferę czy siedzibę Orkiestry Kameralnej Miasta Jaworzna “Archetti”.
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do Biblioteki Głównej i swoich filii. Wśród bibliotecznych propozycji są zajęcia ruchowe, plastyczne i edukacyjne. Będą też projekcje filmowe dla najmłodszych i zajęcia z programowania. Dzieci będą miały też okazję nagrać piosenkę w bibliotecznym studiu nagraniowym.

W Teatrze Sztuk w czasie ferii tradycyjnie już prowadzone będą zajęcia artystyczne. To propozycja dla dzieci w wieku od 8 do 12 lat. Zajęcia będą się odbywały 20, 21 i 22 lutego od 9.30 do 11. Liczba miejsc ograniczona. Zainteresowani mogą dzwonić na numer 501 205 221.

Tekst: Grażyna Dębała

Szczegółowy plan feryjnej działalności placówek MCKiS można znaleźć tutaj.

2019-01-29T14:51:00+00:0029/01/2019|Kategorie: Puls Jaworzna, W dzielnicach|Tagi: , |