Twórczo, pomysłowo, turystycznie i zabawnie- właśnie takich przymiotników użyły dzieci mówiąc o feriach w klubie “Pod Skałką”.

Twórczo, bo zorganizowano szereg warsztatów, podczas których na stołach królowały: glina, wełna, szydełka i kartonowe krosna. W trakcie warsztatów powstawały kolorowe zakładki do książek, a bardziej wytrwali nauczyli się podstaw szydełkowania. Glina samoutwardzalna zastąpiła śnieg, którego w czasie ferii było jak na lekarstwo. Ulepiono z niej koty, bałwanki, motylki i ptaki. Powstały piękne magnesowe zawieszki na lodówkę. W Walentynkowym Laboratorium dzieci nauczyły się jak zrobić mydełko pachnące bergamotką, różą i cytrusem.

Pomysłowo, bo “Wir pomysłów na BIS” to jedna z ulubionych form dziecięcej zabawy! Odbywa się zawsze w okresie ferii zimowych i wakacji. Z wielkim zaangażowaniem dzieci tworzyły plan zajęć. Gry, zabawy i konkursy przygotowane, i prowadzone, były przez dzieci, a te miały ogromną frajdę! Opiekun grupy jedynie kątem oka podpatrywał czy wszystko przebiega sprawnie i bezpiecznie. Organizowano zabawy z chustą animacyjną, były gry zespołowe, a w wolnych chwilach planszówki, badminton i tenis stołowy.

Turystycznie, bo zorganizowano wycieczkę do Krakowa. Mali adepci sztuki cukierniczej, w Manufakturze Czekolady, tworzyli swoje słodkości. W tym dniu również w salach Celestatu obejrzano barwną i jakże piękną Wystawę Szopek Krakowskich. Kolejna wycieczka to Gliwice i “Kolejkowo””, gdzie dzieci rzeczywiście przeżyły fantastyczną przygodę ze światem w miniaturze. Kolejnym punktem była Gliwicka Palmiarnia Miejska, która swoją florą i fauną z innych stref klimatycznych, przywodziła na myśl odległe podróże do egzotycznych krajów. Wycieczki nie tylko sprawiły uczestnikom wiele radości, ale też obudziły nowe zainteresowania.

Zabawnie, bo na zakończenie ferii zorganizowano bal karnawałowy. Dzieci, przebrane w fantastyczne stroje, spędziły wieczór na szalonej zabawie. Nie zabrakło konkursów, a roześmiane twarze to najlepszy dowód na to, że zabawa była udana. Oprócz wybrania najwymyślniejszej fryzury, quizu i licznych zabaw integracyjnych, odbyły się też konkursy tańca i malowanie twarzy.

Chociaż dwa tygodnie laby minęły bardzo szybko, to dzieci deklarują, że bawiły się świetnie i na pewno wrócą podczas wakacji.

dzieci-w-trakcie-zajęćdzieci-w-trakcie-zajęćdzieci-w-trakcie-zajęćdzieci-w-trakcie-zajęćdzieci-w-trakcie-zajęćdzieci-w-trakcie-zajęćdzieci-w-trakcie-zajęćdzieci-w-trakcie-zajęć