Grudniowe spotkanie członków Nord Walkers stało się już tradycją i okazją do podsumowania kończącego się roku, ale też pretekstem do rozmów o przyszłości grupy. Po bogatej w zdjęcia prezentacji odbyły się warsztaty tworzenia kartek świątecznych, by każdy gość został obdarowany jedną z nich. Nie zabrakło ręcznie wykonanych prezentów, podarków, podziękowań.

Aktywni Nord Walkers’i działają na co dzień w Miejskim Centrum Kultury i Sportu w Klubie”Niko”. Z ich inicjatywy powstał między innymi Wakacyjny Rajd Nordic Walking oraz liczne marsze tematyczne. Instruktorem i założycielką grupy jest Kinga Jończyk.

Panie i Panowie, którzy spędzają czas na treningach nordic walking, chętnie włączają się w akcje i sportowe eventy na terenie Jaworzna i poza jego granicami. W czasie treningów doskonalą technikę, a nowi uczestnicy poznają jej podstawy. Oprócz tego nie stronią od podejmowania działania na rzecz innych, dzieląc się przy tym swoją pozytywną energią – podkreśla instruktorka.

Już w najbliższa sobotę, 14 grudnia, można z nimi powędrować w Marszu Mikołajkowym. 11 stycznia natomiast odbędzie się Marsz Karnawałowy.