Od poniedziałku, 26 sierpnia zamknięty jest fragment ulicy Martyniaków. Wyłączony z ruchu został około 200-metrowy odcinek drogi w okolicy dawnego przejazdu kolejowego. Drogowcy wprowadzili objazdy ulicami Promienną i Wojska Polskiego.

Tymczasowe zasady organizacji ruchu w tej części miasta są konieczne w związku z przebudową skrzyżowania Martyniaków z Promienną oraz planowaną już od dawna likwidacją nieużywanego od tygodni przejazdu kolejowego w ciągu ul. Martyniaków. Inwestycję zrealizuje firma Eurovia. Wszystko ma trwać ok. 3 miesięcy.

Prace drogowe to konsekwencja budowy bloku energetycznego 910 MW, która dobiega końca. Zmiany infrastruktury są konieczne, by energetyczny kolos mógł sprawnie działać. Właśnie w związku z przebudową układu torowego, którym do bloku dowożony jest węgiel z ZG Sobieski, zlikwidowane zostaną tory przecinające Martyniaków.

Drogowcy apelują do kierowców o szczególną ostrożność. Ze zmianami liczyć muszą się też pasażerowie jaworznickich autobusów.

Bardzo prosimy pasażerów o zapoznanie się z wprowadzonymi zmianami – zachęca Maciej Zaremba, rzecznik prasowy PKM Jaworzno.

Zmiany dotyczą pięciu linii – 311, 314, 321, 328 i 370. Autobusy linii 311 i 314 mają zmienione trasy i godziny odjazdów z poszczególnych przystanków.

Prosimy też o zwracanie szczególnej uwagi na kierunki odjazdów z przystanków na trasie objazdowej. W przypadku linii 314 kursy z większości przystanków realizowane będą ze stanowiska po drugiej stronie ulicy niż zwykle – mówi Maciej Zaremba.

Dla linii 321 i 328 przebieg tras pozostaje bez zmian. Przystanek Martyniaków Przejazd obsługiwany jest w obu kierunkach na ul. Promiennej. Zmieniły się jednak godziny odjazdów i liczba kursów.

Dla linii 370 z obsługi wyłączone zostaną przystanki Martyniaków i Darwina. Uruchomiony został przystanek zastępczy Siłownia, który zlokalizowany jest na ul. Energetyków przy restauracji.

Tekst: Grażyna Dębała