Nowe wyzwania i zadania? To specjalność grupy Nord Walkers. Razem z instruktorką Kingą Jończyk uczestnicy treningów przygotowali sportowy event, który z powodzeniem mógł odbyć się w czasie pandemii.

nordic-walking-onlineMarsz Nordic Walking ONLINE, bo o nim mowa, odbył się w pierwszy czerwcowy weekend. Chętni deklarowali swój udział poprzez platformę internetową, a 6 czerwca mogli połączyć się z instruktorką na wspólną rozgrzewkę, która nadawana była “na żywo” w grupie CHODŹ PO ZDROWIE – treningi nordic walking.

Fantastycznie, że dzięki złagodzonym ograniczeniom mogłam razem z moją grupą przygotować motywacyjną niespodziankę. Pierwszy raz od marca rozgrzewałam się razem z przedstawicielkami grupy. Praca online to wyzwanie, ale i okazja do rozwoju. Muszę jednak przyznać, że zdecydowanie wolę pracować z ludźmi, którzy są tuż obok, nie po drugiej stronie ekranu. Dziewczyny – wielkie dzięki za odwage i pomoc – mówi Kinga.

Słoneczna aura zachęcała do spacerowania. W relacjach z rajdu, pojawiło się mnóstwo zdjęć i filmików prosto z jaworznickich tras, które nadesłali uczestnicy imprezy. Maszerowali w parkach, lasach i tych bardziej znanych miejscach naszego miasta, takich jak Gródek czy Geosfera.

W niedzielę, 7 czerwca, odbył się internetowy konkurs. Polegał on na przesłaniu filmu, zachęcającego do uprawiania nordic walkingu. Nie tylko dorośli kochają ten sport, dzieci też poznały jego zalety.

Już dziś MCKiS zaprasza na wakacyjne treningi grupy Nord Walkers. Szczegóły będą dostępne na profilu facebook Klub NIKO.