W sobotę, 11 lipca, odbył się 6. Rowerowy i Pieszy Rajd na Orientację, organizowany przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie.

W wyjątkowo niesprzyjających warunkach atmosferycznych na starcie rajdu stanęło 71. zawodników i zawodniczek z Jaworzna oraz sąsiednich miast. Uczestnicy swoją zdeterminowaną postawą pokazali jak bardzo w ostatnim czasie brakowało im sportowej rywalizacji.

Trasa rajdu przebiegała przez tereny naszego miasta, a zadaniem uczestników było jak najszybsze znalezienie punktów kontrolnych zaznaczonych na mapie. O kolejności w końcowej klasyfikacji rajdu decydowała liczba prawidłowo zaliczonych punktów kontrolnych, natomiast w przypadku równej liczby punktów – czas pokonania trasy.

Rywalizacja przebiegała na czterech trasach. Do wyboru uczestnicy mieli dwie trasy piesze na dystansie 15 lub 25 kilometrów oraz dwie trasy rowerowe na dystansie 25 lub 40 kilometrów. Uczestnicy tegorocznego rajdu rywalizowali w kategorii mężczyzn, kobiet oraz juniorów (uczestnicy niepełnoletni). Na mecie rajdu na wszystkich czekał ciepły posiłek i pamiątkowy medal, a zwycięzcy uhonorowani zostali dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Dodatkowo przeprowadzono konkurs z wiedzy o Rajdzie, a uczestnicy, którzy udzielili poprawnych odpowiedzi, zdobyli cenne nagrody.

Wszystkim uczestnikom jaworznickiego rajdu serdecznie dziękujemy za udział i zapraszamy na kolejną edycje!

Wyniki 6. Rowerowego i Pieszego Rajdu na Orientację:

Galeria zdjęć