Project Description

Festiwal Piosenki Chrześcijańskiej “Barka”barka-logo

Festiwal rozpoczął się w 2014 r. i w swoim założeniu, dedykowany jest świętemu Janowi Pawłowi II, który w trakcie trwania swojego pontyfikatu szczególną uwagę poświęcał dzieciom i młodzieży. Ta uprzywilejowana grupa odbiorców zajmowała szczególne miejsce w sercu Ojca Świętego, co wielokrotnie udowadniał zwracając się do niej w trakcie swoich przemówień, a także inicjując Światowe Dni Młodzieży.

“Barka” to wyjątkowy Festiwal o charakterze chrześcijańskim dla wierzących i wątpiących, dla śpiewających zawodowo i amatorsko, dla dzieci i dla dorosłych, po prostu dla WSZYSTKICH, którzy pragną głosić wartości chrześcijańskie zawarte w pieśniach!

“Barka” 2018 – “Aperite Porta! – Otwórzcie drzwi Chrystusowi”

Za nami piąta edycja Festiwalu Piosenki Chrześcijańskiej Barka. W tym roku na deskach scenicznych jaworznickiego Domu Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego zaprezentowało się 171 młodych artystów. Najwięcej reprezentantów miało oczywiście Jaworzno, ale wśród wykonawców byli też soliści i zespoły z Bielska Białej, Katowic, Dąbrowy Górniczej czy Bytomia. Festiwal Piosenki Chrześcijańskiej Barka od początku cieszył się zainteresowaniem uczestników.

W kategorii poniżej 15 roku życia piosenki chrześcijańskie zaprezentowało 15 solistów i 11 zespołów. Wszyscy młodzi artyści przygotowali na konkurs po jednym utworze religijnym. Repertuar był bardzo szeroki.

W kategorii młodszej, wśród solistów, jurorzy pierwsze miejsce przyznali Pawłowi Sulewskiemu, który brawurowo wykonał utwór zatytułowany “Niepojęty, niezmierzony”.

Wśród zespołów w kategorii młodszej pierwsza nagroda trafiła do grupy Kontrasty z Bielska Białej.

W kategorii powyżej 15 lat wystąpiło w sumie 9 solistów i 4 zespoły. Wśród solistów pierwszą nagrodę wywalczyła Dominika Hamera z Dąbrowy Górniczej.

Wśród zespołów jurorzy najwyżej ocenili zespół Surprise.

Galeria zdjęć Festiwalu Chrześcijańskiego “Barka”

Barka 2018

Barka 2017

Barka 2016