Project Description

Klub MCKiS “Gigant”

ul. Granitowa 3
43–600 Jaworzno
tel. 32 616 55 61

Kierownik Zespołu Obiektów Kulturalnych
Ewelina Ogiołda
e-mail: halina.siodlak@mckis.jaw.pl

Godziny otwarcia:
poniedziałek 11.00 – 17.00
wtorek 13.00 – 19.00
środa 13.00 – 20.00
czwartek 13.00 – 19.00
piątek 11.00 – 17.00

Zajęcia w Klubie MCKiS “Gigant”

W godzinach otwarcia, Klub “Gigant” zaprasza do skorzystania z gier planszowych, stołu do ping-ponga i piłkarzyków. W placówce organizowane są różnorodne imprezy okolicznościowe na potrzeby lokalnej społeczności. A wśród najważniejszych zajęć cyklicznych znajdują się:

Sztuki plastyczne i rękodzielnicze doskonale wpływają na proces kształtowania osobowości i otwarcia na świat. Ich podstawą są przeróżne działania przynoszące dziecku radość poprzez kontakt z różnorodnym materiałem oraz proces tworzenia, a w nim: oglądanie, dotykanie, manipulowanie, itp. Na zajęciach dzieci w wieku od 5 do 8 lat wyrażają same siebie, wykazują inicjatywę, rozwijają własną wyobraźnię i pomysłowość. Nabierają także umiejętności dobierania narzędzi i materiałów potrzebnych do samodzielnej pracy.

Zajęcia odbywają się we wtorki, w godz. 16.00 – 17.15.

Instruktor: Gabriela Bochenek – Gałecka

Nowa oferta Klubu Gigant kierowana do dzieci i młodzieży w wieku od 9 do 13 lat. Zajęcia mają za zadanie rozwijanie kreatywności, wyobraźni przestrzennej, sprawności manualnej uczestników. Kształtują poczucie estetyki i dobrego smaku, uczą cierpliwości i staranności, ale przede wszystkim dają dużo radości podczas pracy twórczej. Uczestnicy zajęć poznają różnorodne techniki rękodzieła i sposoby ich wykorzystywania w codziennym życiu. Program jest dostosowany do stopnia zaawansowania i indywidualnych możliwości uczestnika.

Zajęcia odbywają się we wtorki, w godz. 17.30 – 18.45.

Instruktor: Gabriela Bochenek-Gałecka

Zajęcia plastyczne przeznaczone są dla dzieci od 6 do 9 roku życia, a ich tematyka ściśle związana jest ze zmieniającymi się porami roku i świętami okolicznościowymi. Podczas nich będziemy wykorzystywać różnorodne techniki plastyczne i eksperymentować z materiałami i narzędziami do artystycznej ekspresji.

Zajęcia odbywają się w czwartki, w godz. 15.30 – 16.50

Instruktor: Gabriela Bochenek-Gałecka

Otwarte warsztaty recyklingu dla seniorów. Tematyka zajęć opiera się o bieżące święta kalendarzowe oraz zmieniające się pory roku.

Zajęcia odbywają się w środy, godz. 16.00 – 18.00

Instruktor: Gabriela Bochenek-Gałecka

Artystyczną propozycją dla osób dorosłych jest zespół wokalno-instrumentalny “Giga Nutki”. Grupa ta skupia ludzi kochających śpiew, muzykę i dobrą zabawę, a swój dorobek artystyczny, szlifowany pod okiem instruktora Bernadety Zapały, prezentuje na miejskich konkursach, imprezach plenerowych i okolicznościowych.

Zajęcia odbywają się w czwartki, godz. 17.00 – 19.45.

Instruktor: Bernadeta Zapała

Uczestnicy spotkań zapoznają się z regułami gry w scrabble, rozwijają swoje umiejętności językowe i poszerzają zakres słownictwa. Rozgrywki treningowe są również dobrą okazją do aktywnego i sympatycznego spędzania czasu z osobami o podobnych zainteresowaniach.

Zajęcia odbywają się we:

  • wtorki, godz. 16.00 – 17.00 (dzieci) – zajęcia odbywają się w hali sportowej na Osiedlu Stałym,
  • wtorki, godz. – 17.00 – 20.00 (młodzież i dorośli) – zajęcia odbywają się w hali sportowej na Osiedlu Stałym,
  • środy, godz. – 13.30 – 14.30 (dzieci, młodzież i dorośli) – klub “Gigant”.

Instruktor: Aneta Szczyrzyca

Zajęcia oparte o cieszącą się największą popularnością formę rekreacji jaką jest Nordic Walking. Ma ona niezwykle pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Zapraszamy zarówno kobiety jak i mężczyzn do uczestnictwa we wspólnych treningach, na których dowiesz się jak prawidłowo maszerować z kijkami.

Zajęcia odbywają się w czwartki, godz. 13.00 – 15.00.

Instruktor: Judyta Fidzińska

“Super Spalanie” to kontynuacja treningów z cyklu “Piękna sylwetka”. Mają one na celu zwiększenie siły i wytrzymałości mięśni oraz utratę wagi. Są świetnym rozwiązaniem dla osób, które mają problem z motywacją. Dzięki tym zajęciom można poprawić swoje samopoczucie i aktywnie spędzić czas w miłej atmosferze.

Zajęcia odbywają się w środy, godz. 18.45 – 19.45.

Instruktor: Judyta Fidzińska

Zajęcia odbywają się w hali sportowej na Osiedlu Stałym.

Warsztaty taneczne – Grupa Mini-STARS

Zajęcia taneczne przeznaczone dla dzieci w wieku 6-7 lat. Na warsztatach poznają techniki tańca nowoczesnego, przede wszystkim w stylach hip hop i breakdance.

Zajęcia odbywają się w czwartki, godz. 15.30 – 16.30

Instruktor: Aneta Szczyrzyca

Warsztaty taneczne – Grupa STARS-JUNIOR

Zajęcia taneczne przeznaczone dla dzieci w wieku 8-10 lat. Na warsztatach poznają techniki tańca nowoczesnego, przede wszystkim w stylach hip-hop i breakdance.

Zajęcia odbywają się w środy, w godz. 16.30-18.00

Instruktor: Aneta Szczyrzyca

Warsztaty taneczne – Grupa STARS INSIDE

Warsztaty dla młodzieży w wieku 11-18 lat chcących rozwinąć swoje umiejętności i zdolności w zakresie technik tańca nowoczesnego, przede wszystkim w stylach hip hop, dancehall i breakdance.

Harmonogram zajęć:

  • poniedziałki, godz. 17.00 – 18.30.
  • środy, godz. 18.00 – 20.00.

Instruktor: Aneta Szczyrzyca

Warsztaty taneczne – Grupa ANGELS SQUAD

Warsztaty dla dorosłych chcących spróbować swoich sił w zakresie technik tańca nowoczesnego, przede wszystkim w stylach hip hop i dancehall.

Zajęcia odbywają się w czwartki, w godz. 18.00 – 19.30.

Instruktor: Aneta Szczyrzyca

Zajęcia odbywają się w hali sportowej na Osiedlu Stałym.

Zajęcia fitness skierowane do Seniorów. W trakcie zajęć pracują różne partie ciała, co pozwala dłużej cieszyć się dobrym zdrowiem i piękną sylwetką.

Zajęcia odbywają się w poniedziałki, godz. 10.00 – 10.50 (gr. I) i 11.10 – 11.55 (gr. II).

Instruktor: Aneta Szczyrzyca

komunikat

Najnowsze informacje z Klubu Gigant

  • komunikat

Harmonogram odwołanych imprez

11/03/2020|Dom Kultury, JALPS, Klub Gigant, Klub Kasztan, Klub Niko, Klub Pod Skałką, Klub Strażak, Klub szachowy, Lekkoatletyka, MCKiS, Sport, W dzielnicach, Wydarzenia|

Szanowni Państwo, poniżej podajemy szczegółową listę odwołanych/przeniesionych wydarzeń kulturalnych i sportowych organizowanych przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie. Jednocześnie informujemy, że zwrot pieniędzy za zakupione bilety (BARANOVSKI i Sorry Boys) odbędzie się w [...]

  • kwiaty

Dzień Kobiet z Miejskim Centrum Kultury i Sportu

20/02/2020|Dom Kultury, Klub Gigant, Klub Kasztan, Klub Niko, Klub Pod Skałką, Klub Strażak, Klub Wega, Kultura, MCKiS, W dzielnicach, Wydarzenia|

"Dzień kobiet, dzień kobiet Niech każdy się dowie..." Święto Pań zbliża się wielkimi krokami, a my, zamiast tradycyjnego goździka i rajstop proponujemy Wam szereg atrakcji: Dom Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego w Szczakowej (Szczakowa) 6 marca, [...]

  • kraina-lodu

Ach, co to był za bal…

13/02/2020|Klub Gigant, Kultura, MCKiS, W dzielnicach|

Karnawał trwa! Jest to taki czas w roku, kiedy organizowane są najbardziej kolorowe i huczne zabawy, a także bale przebierańców. Nie inaczej było w Jaworznie. W piątkowe popołudnie (7 lutego) karnawałowe podwoje swojego Pałacu Lodowego [...]

Wszystkie informacje z placówek MCKiS Jaworzno