Project Description

Klub MCKiS “Gigant”

ul. Granitowa 3
43–600 Jaworzno
tel. 32 616 55 61

Kierownik Zespołu Obiektów Kulturalnych
Halina Siodłak
e-mail: halina.siodlak@mckis.jaw.pl

Godziny otwarcia:
poniedziałek 11.00 – 17.00
wtorek 13.00 – 19.00
środa 13.00 – 20.00
czwartek 13.00 – 19.00
piątek 11.00 – 17.00

Zajęcia w Klubie MCKiS “Gigant”

W godzinach otwarcia, Klub “Gigant” zaprasza do skorzystania z gier planszowych, stołu do ping-ponga i piłkarzyków. W placówce organizowane są różnorodne imprezy okolicznościowe na potrzeby lokalnej społeczności. A wśród najważniejszych zajęć cyklicznych znajdują się:

Sztuki plastyczne i rękodzielnicze doskonale wpływają na proces kształtowania osobowości i otwarcia na świat. Ich podstawą są przeróżne działania przynoszące dziecku radość poprzez kontakt z różnorodnym materiałem oraz proces tworzenia, a w nim: oglądanie, dotykanie, manipulowanie, itp. Na zajęciach dzieci w wieku od 5 do 8 lat wyrażają same siebie, wykazują inicjatywę, rozwijają własną wyobraźnię i pomysłowość. Nabierają także umiejętności dobierania narzędzi i materiałów potrzebnych do samodzielnej pracy.

Zajęcia odbywają się we wtorki, w godz. 16.00 – 17.00

Instruktor: Gabriela Bochenek – Gałecka

Nowa oferta Klubu Gigant kierowana do dzieci i młodzieży w wieku od 9 do 13 lat. Zajęcia mają za zadanie rozwijanie kreatywności, wyobraźni przestrzennej, sprawności manualnej uczestników. Kształtują poczucie estetyki i dobrego smaku, uczą cierpliwości i staranności, ale przede wszystkim dają dużo radości podczas pracy twórczej. Uczestnicy zajęć poznają różnorodne techniki rękodzieła i sposoby ich wykorzystywania w codziennym życiu. Program jest dostosowany do stopnia zaawansowania i indywidualnych możliwości uczestnika.

Zajęcia odbywają się we wtorki, w godz. 17.15 – 18.15.

Instruktor: Gabriela Bochenek – Gałecka

Działający od 2012 roku “Klub 50+ Babski Magiel”, realizowany przy współpracy z Filią Miejskiej Biblioteki Publicznej w Osiedlu Gigant, integruje aktywne kobiety, które w swoim gronie ciekawie spędzają wolny czas. Program spotkań budowany jest w oparciu o zainteresowania uczestniczek Babskiego Magla. Organizowane są spotkania z nietuzinkowymi ludźmi, wyjazdy do kina i teatru, dyskusje o książkach, pokazy makijażu i wizażu, warsztaty rękodzielnicze pn. “Kreatywne tworzenie” oraz zajęcia kulinarne. Klub 50+ jest miejscem gdzie przyjaźnie, spotkania i kontakt z innymi ludźmi dla wielu osób jest sposobem na walkę z bezczynnością i lekarstwem na samotność.

Zajęcia odbywają się w piątki, w godz. 11.00 – 13.00.

Instruktor: Gabriela Bochenek – Gałecka

Nowa oferta dla dzieci , młodzieży i dorosłych w Klubie Gigant. Program zajęć skupia się na ćwiczeniach prawidłowej emisji głosu, sprawdzanie predyspozycji rytmicznych, indywidualnych możliwości głosowych (skala głosu, rozśpiewanie). Dobór repertuaru uwzględnia indywidualne predyspozycje głosowe i interpretację utworu, pod kątem przygotowania uczestników warsztatów do miejskich i regionalnych konkursów wokalnych.

Zajęcia odbywają się w czwartki, w godz. 16.00 – 19.30.

Instruktor: Bernadeta Zapała

Uczestnicy spotkań zapoznają się z regułami gry w scrabble, rozwijają swoje umiejętności językowe i poszerzają zakres słownictwa. Rozgrywki treningowe są również dobrą okazją do aktywnego i sympatycznego spędzania czasu z osobami o podobnych zainteresowaniach.

Zajęcia odbywają się we wtorki, w godz. 14.00 – 15.20 (dzieci, młodzież i dorośli).

Instruktor: Aneta Szczyrzyca

Zajęcia oparte o cieszącą się największą popularnością formę rekreacji jaką jest Nordic Walking. Ma ona niezwykle pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Zapraszamy zarówno kobiety jak i mężczyzn do uczestnictwa we wspólnych treningach, na których dowiesz się jak prawidłowo maszerować z kijkami.

Zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki, w godz. 13.00 – 14.00

Instruktor: Judyta Fidzińska

“Super Spalanie” to kontynuacja treningów z cyklu “Piękna sylwetka”. Mają one na celu zwiększenie siły i wytrzymałości mięśni oraz utratę wagi. Są świetnym rozwiązaniem dla osób, które mają problem z motywacją. Dzięki tym zajęciom można poprawić swoje samopoczucie i aktywnie spędzić czas w miłej atmosferze.

Harmonogram zajęć:

  • środy, godz. 18.30 – 19.30
  • piątki, godz. 13.00 – 14.00

Instruktor: Judyta Fidzińska

CZERWIEC 2019

4.06.2019 r., Bajkowy Dzień Dziecka – wyjazd uczestników zajęć stałych do Multikina w Jaworznie.

7.06.2019 r., godz. 11.00 – “Etykiety na letnie przetwory” – otwarte warsztaty artystyczne dla dorosłych.

13.06.2019 r., godz.13.00 – “Wszystko gra” – planszówki dla dorosłych.

18.06.2019 r., godz. 16.00 – “Dla Ciebie Tato” – otwarte warsztaty artystyczne dla dzieci.

Najnowsze informacje z Klubu Gigant

  • pierwszy-maraton-fitness

Wiosenny Maraton Fitness

02/04/2019|Klub Gigant, MCKiS, Rekreacja, Sport, Wydarzenia|

Gorąco zapraszamy na drugą edycję Maratonu Fitness FIT&FUN, który odbędzie się 27 kwietnia w Hali Sportowej MCKiS przy ulicy Inwalidów Wojennych 18. Startujemy o godzinie 10.00. Rejestracja uczestników odbywać się będzie między 9.00 a 9.45. [...]

  • przedszkolaki-w-klubie

Wiosna, ach to TY!

02/04/2019|Klub Gigant, MCKiS, W dzielnicach|

28 marca naszą placówkę ponownie odwiedziła grupa pięciolatków z Przedszkola Miejskiego nr 7 w Jaworznie. Spotkanie to inspirowane było nadejściem wiosny. Podczas niego dzieci wykonały kwiaty z chrupek Playmais, dzięki którym w naszym Klubie zrobiło [...]

  • ferie-z-klubem-gigant

Nuda nie ma szans!

25/02/2019|Klub Gigant, Kultura, MCKiS, W dzielnicach|

Za nami wyjątkowy czas, bowiem wraz z zakończeniem ferii, końca dobiegła zimowa akcja Klubu Gigant - "Nuda nie ma szans", w której każdego dnia wzięło udział 20 dzieci w wieku od 6 do 12 lat. [...]

  • uczestnicy-warsztatów

W Kolorowej Krainie Smoków

15/01/2019|Klub Gigant, Kultura, MCKiS, W dzielnicach|

10 stycznia w porannych godzinach Klub MCKiS "Gigant" odwiedziła grupa energicznych dzieci z Przedszkola nr 7 w Jaworznie. Wspólnie przenieśliśmy się do krainy, którą zamieszkują tylko dobre i kolorowe smoki. Część spotkania była poświęcona na [...]

W poszukiwaniu Mikołaja

07/12/2018|Klub Gigant, Kultura, MCKiS, Rozrywka, W dzielnicach, Wydarzenia|

Tegoroczne spotkanie z Mikołajem przybrało dość niezwykłą formę, ponieważ miało miejsce w Gospodarstwie Agroturystycznym "Pod Skałką" w miejscowości Przybynów. Jest to miejsce wyjątkowe dla każdego, kto ceni walory przyrodnicze i sielskie klimaty. Pozwala ono docenić [...]

Wszystkie informacje z placówek MCKiS Jaworzno