Project Description

Klub MCKiS “Kasztan” na Jeziorkach

ul. Kasztanowa 30
43 – 600 Jaworzno
tel. 32  616 22 80

Kierownik Zespołu Obiektów Kulturalnych
Ewelina Ogiołda
e-mail: ewelina.ogiolda@mckis.jaw.pl

Godziny otwarcia:
od poniedziałku do piątku, w godz. 12.00 – 20.00

Zajęcia w Klubie MCKiS “Kasztan”

W godzinach otwarcia, Klub “Kasztan” zaprasza do codziennego korzystania z gier planszowych, stołów do bilarda i ping-ponga oraz piłkarzyków.

Na przestrzeni całego roku Klub “Kasztan” organizuje cyklicznie:

 • wystawy sztuki amatorskiej,
 • zajęcia w czasie ferii zimowych i wakacji dla dzieci i młodzieży,
 • imprezy okolicznościowe dla dzieci i dorosłych np.: Dzień Dziecka, andrzejki, mikołajki, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Kobiet,
 • wyjazdy do teatru i do kina.

Wśród najważniejszych zajęć stałych znajdują się:

Profesjonalnie wyposażona pracownia ceramiki zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych, którzy chcą zapoznać się z procesem przemiany gliny w ceramikę. Tu powstają z pasją tworzone rzeźby oraz przedmioty użytkowe, a wypalone w piecu ceramicznym cieszą efektami młodych i nieco starszych artystów. Zajęcia wspomagają rozwój psychoruchowy, rozwijają i kształtują wyobraźnię oraz usprawniają widzenie przestrzenne. Warsztaty poprawiają również rozwój i sprawność dłoni oraz palców. Podczas zajęć z glinianym surowcem uczymy technik lepienia odraz zdobienia, zaznajamiamy z rodzajami mas, a także z procesem technologicznym wypału prac.

Zajęcia odbywają się we:

 • wtorki, godz. 15:00-16.30  (zajęcia dla dzieci do lat 11),
 • wtorki, godz. 18.00-21.00 (zajęcia dla dorosłych),
 • czwartki, godz. 15.00-16.00 (zajęcia dla dzieci od 7 do 10 lat). 

Instruktor: Małgorzata Wosik

Gry planszowe, zabawy zespołowe i integracyjne, piłkarzyki, bilard, tenis stołowy, czyli aktywnie spędzony czas i świetna zabawa dla dzieci i młodzieży!

Instruktor: Małgorzata Wosik

ZE WZGLĘDU NA PANDEMIĘ KORONAWIRUSA COVID-19 ZAJĘCIA TYMCZASOWO ZAWIESZONE.

Spotkania, podczas których panie w różnym wieku integrują się, wymieniają się nabytą wiedzą kulinarną, ogrodniczą, biorą udział w wycieczkach, spektaklach teatralnych, działają wspólnie tworząc rozmaite dzieła sztuki użytkowej.

Instruktor: Ludwika Smalcerz

ZE WZGLĘDU NA PANDEMIĘ KORONAWIRUSA COVID-19 ZAJĘCIA TYMCZASOWO ZAWIESZONE.

Zajęcia mają na celu rozwijanie wyobraźni twórczej, umiejętności manualnych i pasji tworzenia. Dzieci poznają różne techniki plastyczne, kształtują proekologiczną postawę poprzez wykorzystywanie w swej twórczości surowców wtórnych. W czasie przerwy – by urozmaicić zajęcia – prowadzone są zabawy muzyczno-ruchowe.

Instruktor: Kinga Jończyk

ZE WZGLĘDU NA PANDEMIĘ KORONAWIRUSA COVID-19 ZAJĘCIA TYMCZASOWO ZAWIESZONE.

Zajęcia w formie tanecznych sesji dla wszystkich, którzy pragną utrzymać swoje ciało w jak najlepszej kondycji. Zajęcia skierowane do osób dorosłych.

Zajęcia zumby odbywają się w czwartki, godz. 17:00-18.00
Zajęcia fitness odbywają się w czwartki, godz. 18.45-19.45

Instruktor: Renata Palęga

“Śpiewać każdy może, trochę lepiej lub trochę…”, zajęcia kierowane do dzieci w wieku 6 – 13 lat.

Instruktor: Ludwika Smalcerz

ZE WZGLĘDU NA PANDEMIĘ KORONAWIRUSA COVID-19 ZAJĘCIA TYMCZASOWO ZAWIESZONE.

Zajęcia – krepinowe rękodzieło/ kwiaty, bukiety, motywy roślinne/ papierowa wiklina /plecione koszyki, osłonki na doniczki i inne papierowe formy przestrzenne/.

Instruktor: Ludwika Smalcerz

ZE WZGLĘDU NA PANDEMIĘ KORONAWIRUSA COVID-19 ZAJĘCIA TYMCZASOWO ZAWIESZONE.

Sztuka przetwarzania. Zajęcia z recyklingu wszystkiego co się da ponownie przetworzyć, użyć, wykorzystać. Sztuka przedmiotów użytkowych oraz sztuka performatywna funkcjonująca jako rzeźba w przestrzeni zamkniętej i plenerowej. Zajęcia dla młodzieży od 11 lat.

Instruktor: Małgorzata Wosik

ZE WZGLĘDU NA PANDEMIĘ KORONAWIRUSA COVID-19 ZAJĘCIA TYMCZASOWO ZAWIESZONE.

Zespół funkcjonuje od 1970 roku. Założycielką zespołu była Otylia Odrzywolska, kontynuatorką Felicja Warzecha. Obecnie zespół Jeziorczanki prowadzi Jadwiga Zawisza. Zespół uświetnia imprezy miejskie i dzielnicowe. Jeziorczanki biorą udział w konkursach i przeglądach folklorystycznych. Spośród krajowych imprez tego typu należy wspomnieć: przegląd w Olkuszu, Katowicach, Chorzowie, Wygiełzowie, Mikołowie oraz Mysłowicach. Ponadto corocznie prezentują się na konkursach i w przeglądach miejskich. Zespół może pochwalić się licznymi nagrodami i wyróżnieniami. Jedną ze znaczących form uznania dla zespołu był “Order Serca Matki Wsi” przyznany przez Krajowy Związek Rolników i Organizacji Rolniczych w Warszawie.

Instruktor : Janusz Sołtysek

ZE WZGLĘDU NA PANDEMIĘ KORONAWIRUSA COVID-19 SPOTKANIA TYMCZASOWO ZAWIESZONE.

SIERPIEŃ 2020

Obowiązują zapisy na zajęcia. Ilość miejsc ograniczona!

Turnus II

3 sierpnia, godz. 10.00-13.00 – Młody ogrodnik – rośliny i zioła użytkowe, czyli sztuka sadzenia i siania roślin w praktyce.

4 sierpnia, godz. 10.00-13.00 – Gra w podchody “Leśni ludzie”.

5 sierpnia, godz. 10.00-13.00 – Realizacja spektaklu kukiełkowego.

6 sierpnia, godz. 10.00-13.00 – Sztuka przetwarzania, czyli co można zrobić z patyków.

7 sierpnia – wycieczka w plener (płatna).

“Lato w mieście” 2020

akcja-lato

Najnowsze informacje z Klubu Kasztan

 • akcja-lato

Akcja lato – znamy już sierpniowe plany placówek!

21/07/2020|Dom Kultury, Klub Gigant, Klub Kasztan, Klub Niko, Klub Pod Skałką, Klub Wega, Kultura, MCKiS, W dzielnicach|

Pierwszy miesiąc wakacji już dobiega końca. W lipcu dzieci spędzające lato w mieście mogły skorzystać z wielu atrakcji proponowanych przez placówki Miejskiego Centrum Kultury i Sportu. Były więc zajęcia plastyczne, piesze wycieczki, warsztaty wokalno-teatralne, tygodnie [...]

 • warsztaty-ceramiczne
 • warsztaty-ceramiczne

JESTEŚMY OTWARCI!

19/06/2020|Klub Kasztan, MCKiS, W dzielnicach|

W tym tygodniu odbyły się stacjonarne zajęcia z ceramiki w Klubie MCKiS "Kasztan". Zachowując wszelkie normy bezpieczeństwa, w trosce o zdrowie uczestników warsztatów oraz instruktorów pieczołowicie się do tego przygotowano. Klub jest wyposażony przy samym [...]

 • wyroby-ceramiczne

Kasztanowa ceramika on line

19/05/2020|Klub Kasztan, MCKiS, W dzielnicach, Warsztaty online|

Kolejne cotygodniowe wtorkowe zajęcia popołudniowo-wieczorową porą sprawiły,  że nie tylko zrelaksowałyśmy się podczas lepienia, ale i stworzyłyśmy kilka  ciekawych, glinianych prac. W zajęciach wzięły udział panie z grupy zaawansowanej, które do tej pory systematycznie uczęszczały [...]

Wszystkie informacje z placówek MCKiS Jaworzno