Project Description

Klub MCKiS “Kasztan” na Jeziorkach

ul. Kasztanowa 30
43 – 600 Jaworzno
tel. 32  616 22 80

Kierownik Zespołu Obiektów Kulturalnych
Ewelina Ogiołda
e-mail: ewelina.ogiolda@mckis.jaw.pl

Godziny otwarcia:
od poniedziałku do piątku, w godz. 12.00 – 20.00

Zajęcia w Klubie MCKiS “Kasztan”

W godzinach otwarcia, Klub “Kasztan” zaprasza do codziennego korzystania z gier planszowych, stołów do bilarda i ping-ponga oraz piłkarzyków.

Na przestrzeni całego roku Klub “Kasztan” organizuje cyklicznie:

 • wystawy sztuki amatorskiej,
 • zajęcia w czasie ferii zimowych i wakacji dla dzieci i młodzieży,
 • imprezy okolicznościowe dla dzieci i dorosłych np.: Dzień Dziecka, andrzejki, mikołajki, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Kobiet,
 • wyjazdy do teatru i do kina.

Wśród najważniejszych zajęć stałych znajdują się:

Profesjonalnie wyposażona pracownia ceramiki zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych, którzy chcą zapoznać się z procesem przemiany gliny w ceramikę. Tu powstają z pasją tworzone rzeźby oraz przedmioty użytkowe, a wypalone w piecu ceramicznym cieszą efektami młodych i nieco starszych artystów. Zajęcia wspomagają rozwój psychoruchowy, rozwijają i kształtują wyobraźnię oraz usprawniają widzenie przestrzenne. Warsztaty poprawiają również rozwój i sprawność dłoni oraz palców. Podczas zajęć z glinianym surowcem uczymy technik lepienia odraz zdobienia, zaznajamiamy z rodzajami mas, a także z procesem technologicznym wypału prac.

Zajęcia odbywają się we:

 • wtorki, godz. 16:00  (zajęcia dla dzieci do lat 11),
 • wtorki, godz. 17:45 (zajęcia dla dorosłych),
 • czwartki, godz. 16:00 (zajęcia dla dzieci od 7 do 10 lat). 

Instruktor: Małgorzata Wosik

Gry planszowe, zabawy zespołowe i integracyjne, piłkarzyki, bilard, tenis stołowy, czyli aktywnie spędzony czas i świetna zabawa dla dzieci i młodzieży!

Zajęcia odbywają się w poniedziałki, godz. 18:00 – 19:30.

Instruktor: Małgorzata Wosik

Spotkania, podczas których panie w różnym wieku integrują się, wymieniają się nabytą wiedzą kulinarną, ogrodniczą, biorą udział w wycieczkach, spektaklach teatralnych, działają wspólnie tworząc rozmaite dzieła sztuki użytkowej.

Spotkania odbywają się w środy, godz. 17:30 – 19:00.

Instruktor: Ludwika Smalcerz

Zajęcia mają na celu rozwijanie wyobraźni twórczej, umiejętności manualnych i pasji tworzenia. Dzieci poznają różne techniki plastyczne, kształtują proekologiczną postawę poprzez wykorzystywanie w swej twórczości surowców wtórnych. W czasie przerwy – by urozmaicić zajęcia – prowadzone są zabawy muzyczno-ruchowe.

Spotkania odbywają się w poniedziałki, w godz. 15:30.

Instruktor: Kinga Jończyk

Zajęcia w formie tanecznych sesji dla wszystkich, którzy pragną utrzymać swoje ciało w jak najlepszej kondycji. Zajęcia skierowane do osób dorosłych.

Zajęcia zumby odbywają się w czwartki, godz. 17:30.
Zajęcia fitness odbywają się w czwartki, godz. 18:45.

Instruktor: Renata Palęga

“Śpiewać każdy może, trochę lepiej lub trochę…”, zajęcia kierowane do dzieci w wieku 6 – 13 lat.

Zajęcia odbywają się w środy, godz. 16:00 – 17:00.

Instruktor: Ludwika Smalcerz

Zajęcia – krepinowe rękodzieło/ kwiaty, bukiety, motywy roślinne/ papierowa wiklina /plecione koszyki, osłonki na doniczki i inne papierowe formy przestrzenne/.

Zajęcia odbywają się w czwartki, godz. 16:00.

Instruktor: Ludwika Smalcerz

Sztuka przetwarzania. Zajęcia z recyklingu wszystkiego co się da ponownie przetworzyć, użyć, wykorzystać. Sztuka przedmiotów użytkowych oraz sztuka performatywna funkcjonująca jako rzeźba w przestrzeni zamkniętej i plenerowej. Zajęcia dla młodzieży od 11 lat.

Zajęcia odbywają się w czwartki, w godz. 18:00 – 19:30.

Instruktor: Małgorzata Wosik

Zespół funkcjonuje od 1970 roku. Założycielką zespołu była Otylia Odrzywolska, kontynuatorką Felicja Warzecha. Obecnie zespół Jeziorczanki prowadzi Jadwiga Zawisza. Zespół uświetnia imprezy miejskie i dzielnicowe. Jeziorczanki biorą udział w konkursach i przeglądach folklorystycznych. Spośród krajowych imprez tego typu należy wspomnieć: przegląd w Olkuszu, Katowicach, Chorzowie, Wygiełzowie, Mikołowie oraz Mysłowicach. Ponadto corocznie prezentują się na konkursach i w przeglądach miejskich. Zespół może pochwalić się licznymi nagrodami i wyróżnieniami. Jedną ze znaczących form uznania dla zespołu był “Order Serca Matki Wsi” przyznany przez Krajowy Związek Rolników i Organizacji Rolniczych w Warszawie.

Zajęcia odbywają się we:

 • wtorki, godz. 16:00.

Instruktor : Janusz Sołtysek

komunikat

Najnowsze informacje z Klubu Kasztan

 • wyroby-ceramiczne

Kasztanowa ceramika on line

19/05/2020|Klub Kasztan, MCKiS, W dzielnicach, Warsztaty online|

Kolejne cotygodniowe wtorkowe zajęcia popołudniowo-wieczorową porą sprawiły,  że nie tylko zrelaksowałyśmy się podczas lepienia, ale i stworzyłyśmy kilka  ciekawych, glinianych prac. W zajęciach wzięły udział panie z grupy zaawansowanej, które do tej pory systematycznie uczęszczały [...]

 • komunikat

Harmonogram odwołanych imprez

11/03/2020|Dom Kultury, JALPS, Klub Gigant, Klub Kasztan, Klub Niko, Klub Pod Skałką, Klub Strażak, Klub szachowy, Lekkoatletyka, MCKiS, Sport, W dzielnicach, Wydarzenia|

Szanowni Państwo, poniżej podajemy szczegółową listę odwołanych/przeniesionych wydarzeń kulturalnych i sportowych organizowanych przez Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie. Jednocześnie informujemy, że zwrot pieniędzy za zakupione bilety (BARANOVSKI i Sorry Boys) odbędzie się w [...]

 • warsztaty-ceramiki

Ceramiczne biżuteria w “Kasztanie”

05/03/2020|Klub Kasztan, MCKiS|

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet instruktorzy przygotowali dla pań warsztaty biżuteryjne. Tym razem była to propozycja w dwóch odsłonach: papierowej i ceramicznej. Technika quillingu to z jednej strony prostota, bo tworzymy z papieru, z drugiej [...]

Wszystkie informacje z placówek MCKiS Jaworzno