Project Description

Klub MCKiS “Pod Skałką” w Długoszynie

ul. Dąbrowskiego 17
43–600 Jaworzno
tel. 32 660 01 46
e-mail: ewelina.karweta@mckis.jaw.pl

Kierownik Zespołu Obiektów Kulturalnych
Agata Stelmachów
e-mail: agata.stelmachow@mckis.jaw.pl

Godziny otwarcia:
od poniedziałku do piątku, w godz. 14.00 – 20.00

Zajęcia w Klubie MCKiS “Pod Skałką”

W ramach codziennej działalności, w Klubie “Pod Skałką” organizowane są: konkursy, turnieje tenisa stołowego, zabawy plenerowe oraz warsztaty, w których uczestnicy poznają wiele technik plastycznych. Bogata oferta wydarzeń przygotowywana jest także zawsze podczas ferii zimowych i letnich wakacji.

W godzinach wolnych od zajęć cyklicznych – wskazanych poniżej – do dyspozycji bywalców klubu są m.in.: stół do ping-ponga, piłkarzyki stołowe, gry planszowe i materiały plastyczne.

Warsztaty plastyczne skierowane do dzieci od 5 roku życia i młodzieży. W trakcie warsztatów uczestnicy rozwiną zmysł estetyczny, wrażliwość i spostrzegawczość, a także będą mogli doskonalić indywidualne zdolności twórcze. 

Zajęcia odbywają się w poniedziałki, w godz. 16.30 – 18.30

Instruktor: Agata Woszczyna

Warsztaty projektowania i przeróbek krawieckich. Warsztaty skierowane są do dzieci i młodzieży. Uczestnicy poznają na zajęciach nowe techniki przeróbek odzieżowych, nauczą się też odpowiedniego doboru kolorów do swojego typu urody i fasonów pasujących do sylwetki.

Zajęcia odbywają się we wtorki, w godz. 17.00 – 18.30

Instruktor: Agata Woszczyna

Zajęcia kierowane są do dzieci sześcioletnich. Służą one rozwijaniu umiejętności posługiwania się wzbogaconymi technikami plastycznymi i obserwowaniu ich efektów. Młodsze dzieci zapraszamy z rodzicem lub opiekunem, by mogły nauczyć się współpracy w grupie, wspólnie tworzyć i bawić się. Podczas zajęć prowadzone są zajęcia muzyczno-ruchowe.

Zajęcia odbywają się we wtorki, o godz. 15.30.

Instruktor: Ewelina Karweta

Zajęcia dla dzieci i młodzieży pomagające w odkrywaniu możliwości wokalnych, kształtują umiejętności współpracy w zespole i odpowiedzialności za jego poziom, czego wynikiem jest aktywny udział w życiu kulturalnym. Wychowankowie są laureatami licznych nagród w konkursach i przeglądach.

Zajęcia odbywają się w środy, o godz. 15.30.

Instruktor: Ewelina Karweta

Zajęcia pn. “Na cztery ręce”, to radość tworzenia w rodzinnej pracowni artystycznej, gdzie przyjazna atmosfera wprowadzi w świat powertexu, decoupage, scrapbookingu, papierowej wikliny. Różne techniki pracy artystycznej dostosowane są do potrzeb i umiejętności uczestnika. Na zajęcia można przychodzić indywidualnie lub z kimś bliskim, aby kreatywnie i bezstresowo spędzić wolny czas. Służymy radą i pomocą tym, którzy uważają, że nie posiadają zdolności manualnych.

Zajęcia odbywają się we czwartki, o godz. 15.30.

Instruktor: Ewelina Karweta

Zajęcia kierowane do Przedszkola Miejskiego w Długoszynie. W programie: zabawy muzyczne i plastyczne inspirowane porami roku.

Zajęcia odbywają się w piątki, po uprzednim uzgodnieniu godziny z nauczycielami.

Instruktor: Ewelina Karweta

 • “+ Czterdzieści dziewięć i pół”
  Zajęcia są nową ofertą, skierowaną przede wszystkim do seniorek i seniorów, choć nie tylko. Program spotkań to wyjazdy do kina i teatru, wycieczki, rękodzieło, wymiana doświadczeń kulinarnych, ogrodniczych i innych.
 • Spotkania miłośników gier planszowych
  “Munchkin”, “Bang”, “Halli Galli”, “Speed Cups”, “Tenzi”, “7 smoków”, “Podziemne królestwa” i wiele innych gier fabularnych, które zachęcają do uczestniczenia w przygodzie bez monitora, klawiatury i komputera.
 • O kulturze przy kawie
  To spotkania okazjonalne i wystawy artystów, którzy zechcieli zaprezentować swoja twórczość w Klubie “Pod Skałką”.

PAŹDZIERNIK 2019

3 października, godz. 12.30
“Domowe ZOO” – warsztaty dla dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 6, z okazji obchodów Światowego Dnia Zwierząt.

18 października, godz. 17.00
Warsztaty upcyklingowej kreatywności – mikxmediowy klucznik cz.1 zajęcia bezpłatne dla dorosłych / liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy 

25 października, godz. 17.00
Warsztaty upcyklingowej kreatywności – mixmediowy klucznik cz. 2 zajęcia bezpłatne dla dorosłych / liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy 

Tygodniowy harmonogram pracy w zespołach i kołach zainteresowań

Poniedziałek, godz. 16.30-18.00
Podstawy rysunku i malarstwa, bezpłatne zajęcia dla dzieci od 8 lat

Wtorek
godz.15.30-17.00 -“Plastyka ruch i muzyka dla większego smyka”
godz.17.00-18.30 – Rysunek modowy, artystyczne przeróbki odzieżowe – warsztaty dla młodzieży, dzieci i dorosłych

Środa, godz. 15.30-17.00
“Środa z piosenką”- zajęcia muzyczne

Czwartek, godz.15.30-17.00
“Na cztery ręce” – zajęcia plastyczne

Piątek, godz. 17.00-19.00
“Popołudniówka dla przedszkolaka” (terminy zajęć są ustalane z nauczycielami)
Spotkania z członkiniami klubu “+ CZTERDZIEŚCI DZIEWIĘĆ I PÓŁ”

W godzinach wolnych od zaplanowanych zajęć do dyspozycji: gry planszowe, tenis stołowy, piłkarzyki, materiały plastyczne (rysowanie, malowanie).

Najnowsze informacje z Klubu Pod Skałką

 • wystawa-długoszyn

Długa historia Długoszyna

26/09/2019|Klub Pod Skałką, Kultura, MCKiS, Puls Jaworzna, Wydarzenia|

Dwa grosze srebrne polskie z 1622 roku, znalezione między Długoszynem a Dąbrową Narodową, drewniane gwoździe, którymi spajano chałupy, narzędzia górnicze, dziewiętnastowieczne mszały. Te i wiele innych eksponatów zobaczymy na wystawie, którą jeszcze do końca września [...]

 • ceramika

Kluby startują z zapisami

11/09/2019|Dom Kultury, Klub Gigant, Klub Kasztan, Klub Niko, Klub Pod Skałką, Klub Podłęże, Klub Strażak, Klub Szczak, Klub Wega, Puls Jaworzna, W dzielnicach|

Wakacje dobiegły końca. W tym roku nasi harcerze wypoczywali między innymi w Orzyszu na Mazurach i w Ośrodku Kokotek pod Lublińcem. Blisko sześćdziesięciu młodych jaworznian na wakacje pojechało do Karpacza. To grupa, którym kolonie sponsorowali [...]

 • muzeum

“1519 – dzieje Długoszyna”

05/09/2019|Historia, Klub Pod Skałką, MCKiS|

Już 8 września, o godz. 11:00, odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy poświęconej pięćsetleciu Długoszyna. Autorem ekspozycji jest Jarosław Sawiak, należący do Stowarzyszenia Twórców Kultury w Jaworznie, polonista i historyk. W 2018 r. ukazała się książka [...]

 • klub-pod-skałką

Sierpień w Klubie “Pod Skałką”

04/09/2019|Klub Pod Skałką, MCKiS|

Rok szkolny już się rozpoczął, a o wakacjach wypowiadamy się w czasie przeszłym. Szkoda, jednak dzieci, które w sierpniu uczęszczały na zajęcia do Klubu "Pod Skałką", powinny mieć co wspominać. Wśród tych wspomnień z pewnością [...]

Wszystkie informacje z placówek MCKiS Jaworzno