Klub MCKiS “Podłęże”2019-03-25T13:05:41+00:00

Project Description

Klub MCKiS “Podłęże”

ul. Towarowa 61
43-600 Jaworzno
kom. 883 327 143
e-mail: swietlica.podleze@mckis.jaw.pl

Kierownik Zespołu Obiektów Kulturalnych
Halina Siodłak
e-mail: halina.siodlak@mckis.jaw.pl

Godziny otwarcia:
od poniedziałku do czwartku: 16.00 – 19.00
piątek: 15.30 – 17.00

Zajęcia w Klubie MCKiS “Podłęże”

Koła zainteresowań i warsztaty artystyczne odbywają się w Zespole Szkół Ogólnokształcących, mieszczącym się przy ul. Towarowej 61.

Warsztaty taneczne i zajęcia fitness odbywają się w Hali Sportowej w Osiedlu Stałym, ul. Inwalidów Wojennych 18.

Warsztaty rękodzieła artystycznego kierowane są do dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 13 lat. Wykorzystując głównie szycie , szydełkowanie, dzierganie i haftowanie uczestnicy odkrywają zapomniane techniki wykonywania i zdobienia przedmiotów użytkowych, przyswajają wiedzę i zdobywają cenne doświadczenie, ale też doskonale bawią się w gronie rówieśników.

Zajęcia odbywają się w poniedziałki, w godz. 16.00 – 17.30.

Instruktor: Gabriela Bochenek-Gałecka

Zajęcia plastyczne skupiające dzieci w przedziale wiekowym od 6 do 12 lat, które poprzez trening kreatywności, zdolności manualnych, wyobraźni i pracy w grupie nie tylko nabywają umiejętności niezbędnych w ich rozwoju, ale przede wszystkim odkrywają swoje pasje, poszerzając przy tym horyzonty i kształtując relacje interpersonalne. Podczas warsztatów uczestnicy pracują tradycyjnymi technikami rękodzieła, ale również wkraczają w świat recyklingu i eksperymentowania z nowymi materiałami.

Zajęcia odbywają się w czwartki, w godz. 16.00 – 17.30

Instruktor: Gabriela Bochenek-Gałecka

Warsztaty rękodzieła pod szyldem “Babciny Tobołek” to propozycja przeznaczona dla wszystkich chętnych seniorek, którym tworzenie sprawia przyjemność i satysfakcję, a codzienny pośpiech nie sprzyja ich kreatywności. Spotkania te są bowiem nie tylko okazją do wyjścia z domu, ale przede wszystkim służą aktywizacji seniorów do podejmowania współpracy, budowania wspólnoty poprzez dzielenie się umiejętnościami i doświadczeniem.

Zajęcia odbywają się w środy, w godz. 16.00 – 17.30.

Instruktor: Gabriela Bochenek-Gałecka

Grupa teatralna ORZESZKI działa w Klubie Podłęże od 2000 r. Zespół każdego roku przygotowuje nowy spektakl muzyczny, który bierze udział w miejskich i regionalnych festiwalach teatralnych. Dzieci i młodzież na zajęciach uczą się kreatywności, ćwiczą dykcję, emisję głosu, ruch sceniczny, często są autorami tekstów piosenek do przedstawień, układają również własną choreografię. Uczestnicy kółka swoje umiejętności szlifują również na warsztatach teatralnych. Zespół ma na koncie liczne sukcesy. W roku artystycznym 2017/18 na Festiwalu Kultury Dzieci i Młodzieży “Jawor 2018” zespół otrzymał I nagrodę.

Zajęcia odbywają się we wtorki, w godz. 16.30 – 18.30

Instruktor: Bernadeta Zapała

Na zajęciach wokalnych uczestnicy ćwiczą: emisję głosu, dykcję i interpretację utworu oraz przygotowują się do miejskich i regionalnych konkursów wokalnych.

Zajęcia odbywają się w poniedziałki, w godz. 16.30 – 18.30.

Instruktor: Bernadeta Zapała

W zajęciach mogą uczestniczyć dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe. Program zajęć przewiduje ćwiczenia i zadania wspomagające prawidłową emisję głosu, sprawdzanie predyspozycji rytmicznych, indywidualnych możliwości głosowych (skala głosu, rozśpiewanie), dobór repertuaru uwzględniający indywidualne predyspozycje głosowe, interpretację utworu. Uczestnicy warsztatów przygotowują się do miejskich i regionalnych konkursów wokalnych.

Zajęcia odbywają się w środy, w godz.16.00 – 18.00.

Instruktor: Bernadeta Zapała

Warsztaty dla młodzieży w wieku 14-18 lat chcących rozwinąć swoje umiejętności i zdolności w zakresie technik tańca nowoczesnego, przede wszystkim w stylach hip hop, dancehall i breakdance.

Harmonogram zajęć:

 • poniedziałki, godz. 17.00 – 18.20
 • środy, godz. 17.30 – 18.30

Instruktor: Aneta Szczyrzyca

Nowe zajęcia taneczne przeznaczone dla młodzieży w wieku 11-13 lat. Na warsztatach uczestnicy poznają techniki tańca nowoczesnego, przede wszystkim w stylach hip hop, dancehall i breakdance.

Harmonogram zajęć:

 • poniedziałki, godz. 16.30 – 18.20
 • środy, godz. 17.30 – 18.30

Instruktor: Aneta Szczyrzyca

Zajęcia skierowane do dzieci w wieku 6 – 7 lat, gdzie uczą się podstaw rytmiczno-muzycznych, poznają techniki tańca nowoczesnego, przede wszystkim w stylu hip hop.

Harmonogram zajęć:

 • poniedziałki, godz. 15.00 – 16.00
 • środy, godz. 15.00 – 16.20

Instruktor: Aneta Szczyrzyca

Zajęcia taneczne przeznaczone dla dzieci w wieku 8-9 lat. Na warsztatach poznają techniki tańca nowoczesnego, przede wszystkim w stylach hip hop i breakdance.

Zajęcia odbywają się w środy, w godz. 15.30 – 17.20.

Instruktor: Aneta Szczyrzyca

Warsztaty dla dorosłych chcących spróbować swoich sił w zakresie technik tańca nowoczesnego, przede wszystkim w stylach hip hop, dancehall czy freestyle.

Zajęcia odbywają się w czwartki, w godz. 18.15 – 19.45.

Instruktor: Aneta Szczyrzyca

Zajęcia skierowane są do osób chcących utrzymać na odpowiednim poziomie swoją kondycję fizyczną. Podczas treningu aktywowane są głównie partie Biodra-Pośladki-Uda (BPU).

Zajęcia odbywają się w środy, w godz. 19.00 – 19.50.

Instruktor: Aneta Szczyrzyca

Uczestnicy wykonują ćwiczenia wzmacniające sylwetkę, poprawiające ogólną kondycję i wydolność sercowo-naczyniową. Wprowadzane są też elementy stepu, stretchingu i relaksacji.

Zajęcia odbywają się w poniedziałki:

 • w godz. 10.00 – 10.45 (grupa zaawansowana).
 • w godz. 11.10-11.55 (grupa początkująca).

Instruktor: Aneta Szczyrzyca

Uczestnicy spotkań zapoznają się z regułami gry w scrabble, rozwijają swoje umiejętności językowe i poszerzają zakres słownictwa. Rozgrywki treningowe są również dobrą okazją do aktywnego i sympatycznego spędzania czasu z osobami o podobnych zainteresowaniach. W ciągu roku najlepsi gracze wyjeżdżają na regionalne i krajowe turnieje scrabble.

Zajęcia odbywają się w czwartki, w godz. 15.00 – 17.00 (dzieci, młodzież i dorośli)

Instruktor: Aneta Szczyrzyca

Najnowsze informacje z placówek MCKiS Jaworzno

Konkurs Piosenki Patriotycznej dla przedszkolaków

19/04/2019|Klub Niko, MCKiS, W dzielnicach|

Już 16 maja zapraszamy wszystkich przedszkolaków do wzięcia udziału w konkursie wokalnym, którego ideą jest kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych mieszkańców naszego miasta, a maj sprzyja dzięki Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i rocznicy uchwalenia Konstytucji [...]

 • pisanka-rustykalna

Rustykalne pisanki na Wielkanocny stół

18/04/2019|Klub Pod Skałką, W dzielnicach|

Czas przedświąteczny to czas oczekiwania, radości i wielu przygotowań. To również czas do spotkań i twórczych działań. Tak też było w Klubie MCKiS "Pod Skałką", gdzie tradycyjnie zorganizowano wielkanocne warsztaty, a jajko, jako symbol Wielkiej [...]

 • lepienie-ceramicznych-kotów
 • koty-ceramiczny
 • ceramiczne-koty

Ceramiczne koty dla KOTÓW z KOCIEJ

18/04/2019|Klub Kasztan, MCKiS, W dzielnicach|

W sobotę 13 kwietnia w Klubie MCKiS "Kasztan" na Jeziorkach miały miejsce ceramiczne warsztaty z kotami w roli głównej. Dzieci i dorośli z miłości lub co najmniej z sympatii do kocich wąsików, pyszczków, ogonków czy [...]

 • ozdoby-wielkanocne

Świąteczne inspiracje w “Szczaku”

16/04/2019|Klub Szczak, MCKiS, W dzielnicach|

Święta Wielkanocne nieodłącznie kojarzą się ze zdobieniem pisanek, które są niepowtarzalną dekoracją oraz ciekawym pomysłem na prezent. Świąteczne jajka możne przygotować w technice decoupage, polegającej na wycinaniu ozdobnych motywów z papieru lub serwetek, a następnie [...]

 • scena-teatralna

Zaproszenie na Artystyczny Piątek

15/04/2019|MCKiS, Rozrywka, W dzielnicach|

Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, Kluby "Podłęże", "Gigant" oraz "Strażak" zapraszają do udziału w uroczystym koncercie, prezentującym dorobek artystyczny dzieci, młodzieży oraz dorosłych z wyżej wymienionych klubów. Będzie to podsumowanie pracy w kołach [...]

Wszystkie informacje z placówek MCKiS Jaworzno