Project Description

Klub MCKiS “Szczak”

ul. Górnośląska 1
43–600 Jaworzno
tel. 32 745 10 31
e-mail: anita.mika@mckis.jaw.pl

Kierownik Zespołu Obiektów Kulturalnych
Agata Stelmachów
e-mail: agata.stelmachow@mckis.jaw.pl

Godziny otwarcia:

poniedziałek: 13.00 – 18.00
wtorek: 11.00 – 14.00
środa: 12.00 – 18.00
czwartek: 13.00 – 19.00
piątek: 11.00 – 17.00

“Ludzie tworzą miejsca, a miejsca tworzą ludzi”

Zajęcia dla dzieci i młodzieży w Klubie “Szczak”

W godzinach otwarcia, Klub “Szczak” zaprasza do skorzystania z gier planszowych oraz komputerów. Ponadto w klubie organizowane są imprezy okolicznościowe dla dzieci i dorosłych oraz prelekcje, a także zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. A wśród najważniejszych zajęć cyklicznych znajdują się:

Twórczość plastyczna jest nie tylko źródłem przyjemności estetycznych, ale przyczynia się do poznania otaczającego świata i stwarza szerokie pole do samorealizacji. W trakcie zajęć dzieci oswajają się z przeróżnymi technikami artystycznymi oraz robią eksperymenty plastyczne. Zajęcia są doskonałą okazją do twórczej pracy w grupie.

Zajęcia odbywają się w poniedziałki, w godz. 15.30 – 17.00.

Instruktor: Anita Mika

Celem zajęć jest opanowanie umiejętności głośnego i cichego czytania oraz doskonalenie techniki i tempa czytania, szczególnie czytania ze zrozumieniem.

Zajęcia odbywają się w:

 • środy, w godz. 15.00 – 16.00,
 • czwartki, w godz. 15.00 – 16.00,
 • piątki, w godz. 15.00 – 17.00.

Instruktor: Anita Mika

Zajęcia ceramiczne to tworzenie form (dzieł) przestrzennych: figur, naczyń ozdobnych, ramek i wszystkiego innego, co można uformować z gliny. Proces twórczy ma charakter zabawy w postaci ugniatania, wałkowania, wyciskania, modelowania i wylepiania.

Zajęcia odbywają się w czwartki, w godz.:

 • 15.00 – 16.30 – grupa “Malaga”
 • 17.00 – 18.30 – grupa “Kalipso”

Instruktor: Bożena Kaszyca

Zajęcia integracyjne skierowane do dzieci w wieku szkolnym. Przez gry, dziecko zdobywa umiejętności oceny współgrających i siebie z punktu widzenia zawartych w grach reguł. Jest ważnym czynnikiem integrującym u dzieci procesy poznawania, działania i przeżywania.

Zajęcia odbywają się w poniedziałki, w godz. 14.30 – 15.30.

Instruktor: Anita Mika

Zajęcia edukacyjne dla dzieci, podczas których przyswajają wiedzę z języka angielskiego. W trakcie zajęć wdrażane są kreatywne metody pracy, które wpływają na skuteczną naukę.

Zajęcia odbywają się w:

 • poniedziałki, w godz. 17.00 – 17.45,
 • piątki, w godz. 14.00 – 15.00.

Instruktor: Anita Mika

Zajęcia dla osób dorosłych w Klubie MCKiS “Szczak”

W godzinach otwarcia, Klub “Szczak” zaprasza do skorzystania z gier planszowych oraz komputerów. W godzinach pracy klubu można korzystać z gier planszowych oraz komputerów. Ponadto w klubie organizowane są imprezy okolicznościowe dla dzieci i dorosłych oraz prelekcje, a także zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. A wśród najważniejszych zajęć cyklicznych znajdują się:

Oferta skierowana do Pań, które chcą kultywować tradycje pieśni ludowej. Grupa przedstawia swój repertuar na lokalnych, miejskich, kameralnych lub masowych uroczystościach, bierze udział w organizowanych przez ośrodki kultury przeglądach i konkursach.

Zajęcia odbywają się w środy, w godz. 15.00 – 18.00.

Instruktor: Dariusz Fec

Harcerski Krąg Seniora został zarejestrowany w styczniu 1999 roku przy Związku Harcerstwa Polskiego w Jaworznie. Powstał z inicjatywy harcerzy należących w latach 1934 – 1948 do drużyn harcerskich Hufców Jaworzno i Szczakowa. Krąg liczy 60 osób. Harcerski Krąg Seniorów czynnie uczestniczy w życiu środowiskowym. Przy współpracy z Klubem Szczak organizuje różne imprezy kameralne i okolicznościowe oraz wieczornice.

Zajęcia odbywają się w piątki, o godz. 16.00 (zajęcia ruchome – terminy mogą ulegać modyfikacjom).

Spotkania adresowane do kobiet w każdym wieku. Cały cykl spotkań dla kobiet, podczas których Panie rozmawiają o m.in. książkach, ale nie tylko. (Współpraca: Filia MBP Góra Piasku)

Zajęcia odbywają się w czwartki, w godz. 16.00 – 17.30 (zajęcia ruchome – terminy mogą ulegać modyfikacjom).

Instruktor: Anita Mika

CZERWIEC 2019

6.06.2019 r., godz. 18.00 – Recital pt. “Letnia nostalgia” w wykonaniu Natalii Smalcerz i Deriusza Feca (wejściówki).

25.06.2019 r., godz. 16.30 – Letni piknik i trening z grupą “Dobra Naprzód”.

Najnowsze informacje z Klubu Szczak

 • pieczenie-kiełbasek
 • spacer-z-kijami

Piknik patriotyczny

13/05/2019|Klub Szczak, MCKiS, Nordic Walking, Rekreacja|

Święto Konstytucji 3 Maja obchodzone jest w Polsce od 1919 roku, jednak w okresie PRL-u zostało zniesione i następnie, w 1990 roku, przywrócone. W tym czasie w całym kraju zaplanowano szereg wydarzeń upamiętniających ten jubileusz. [...]

 • koncert-majowy

Koncert patriotyczny “Majowa jutrzenka”

10/05/2019|Klub Szczak|

Klub "Szczak" każdego roku organizuje koncert pieśni patriotycznych, by uczcić rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tegoroczny koncert odbył się 6 maja, pod tytułem "Majowa jutrzenka", a o program artystyczny zadbały zespoły śpiewacze "Szczakowianki" i "Dobrzanki" [...]

 • ozdoby-wielkanocne

Świąteczne inspiracje w “Szczaku”

16/04/2019|Klub Szczak, MCKiS, W dzielnicach|

Święta Wielkanocne nieodłącznie kojarzą się ze zdobieniem pisanek, które są niepowtarzalną dekoracją oraz ciekawym pomysłem na prezent. Świąteczne jajka możne przygotować w technice decoupage, polegającej na wycinaniu ozdobnych motywów z papieru lub serwetek, a następnie [...]

 • recital-z-miłością-w-tle

Miłość w Klubie “Szczak”

04/04/2019|Klub Szczak, MCKiS, W dzielnicach|

Chociaż 1 kwietnia kojarzy się głownie z Prima aprillisowymi żartami, to tego dnia w Klubie MCKiS "Szczak" rządziła miłość. Recital "Z miłością w tle" przyciągnął do Klubu wielu mieszkańców miasta. Ballady miłosne w aranżacji Dariusza [...]

Wszystkie informacje z placówek MCKiS Jaworzno