Project Description

Mini Playback Show

Mini Playback Show odbywa się od 2002 r. i w 2019 r. ma swoje osiemnastolecie!uczestnik

Impreza skierowana jest do dzieci z jaworznickich szkół i przedszkoli. Zadaniem uczestników jest naśladowanie śpiewu na bazie pełnego playbacku. Poprzez strój i charakteryzację można wcielić się w różne postaci ze świata muzyki.

Podczas oceny uczestników jury bierze pod uwagę dobór repertuaru, oddanie charakteru danej piosenki oraz ocenia ogólny wyraz artystyczny występu.

Młodzi artyści co roku wykazują się wielkim zaangażowaniem i pomysłowością. Zaskakuje nie tylko repertuar, ale też przygotowane kostiumy i scenografia.

Na scenie pojawiają się tacy artyści jak Maryla Rodowicz, Sławomir, Bruno Mars, Lady Gaga, Abba, Katy Perry.

Mini Playback Show 2019

270 młodych artystów zaprezentowało się w Domu Kultury w Szczakowej podczas tegorocznej, osiemnastej już, edycji przeglądu Mini Playback Show.

Młodzi artyści rywalizowali ze sobą w trzech kategoriach wiekowych. Jurorzy oceniali występy przedszkolaków, uczniów klas 1-3 oraz 4-8. Do występów przygotowali się oni bardzo skrupulatnie. Tekst piosenki musiał być świetnie opanowany. Do tego perfekcyjnie wyćwiczony ruch sceniczny. Wiele pracy włożono też w przygotowanie strojów, fryzur i makijaży.

Dzieci wykonały zarówno hity, które dziś zajmują czołowe miejsca list przebojów, jak i starsze utwory. Usłyszeć można było m.in. piosenki z repertuarów Cleo, Filipinek, Maryli Rodowicz, Roksany Węgiel, Abby, Michaela Jacksona, czy Tomasza Karolaka

W kategorii przedszkolaków jurorzy najwyżej ocenili występ zespołu Łowcy Gwiazd z Przedszkola Miejskiego nr 5. Grupa wykonała piosenkę z repertuaru Cleo.

W kategorii klas 1-3 jurorzy najwyżej ocenili występ uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 18. Doskonałe wykonanie piosenki “Nieboskłon” dało im pierwszą nagrodę.

Równie wysoko jurorzy ocenili występ grupy ze Szkoły Podstawowej nr 7, która brawurowa zaprezentowała utwór z musicalu “Król rozrywki”, porwała publiczność i zdobyła pierwszą nagrodę w najstarszej kategorii wiekowej.

Zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji!

Galeria zdjęć