Project Description

Patriotyczny Bieg Crossowy

Biegi to kolejna dyscyplina sportu, która w wymiarze amatorskim bije rekordy popularności w naszym kraju, a organizowane imprezy są oblegane przez fanów joggingu. Nie inaczej jest w samym Jaworznie, dlatego – wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu biegaczy – do bogatego kalendarza wydarzeń sportowych, dołączyło kolejne!

Patriotyczny Bieg Crossowy to jedna pętla o długości 10 km, poprowadzona drogami szutrowymi przez ciekawy krajobrazowo teren. Trasa dwóch pierwszych edycji imprezy wytyczona była pomiędzy zbiornikiem wodnym “OWR Sosina” a osiedlem Ciężkowice, a start i meta zawodów zlokalizowane były nad najpopularniejszym zbiornikiem wodnym w Jaworznie. W roku 2019, w związku z rewitalizacją Sosiny, baza imprezy przeniesiona została w malowniczy rejon kamieniołomu Sadowa Góra, do ośrodka GEOsfera. Nowa lokalizacja pozwoli biegaczom na zapoznanie się z terenami zielonymi i skalnymi osiedli Warpie i Dobra.

W ramach imprezy każdy startujący może liczyć na pełną informatyczną obsługę zgłoszeń i wyników biegu oraz pamiątkowy medal na mecie.

W roku 2020
Patriotyczny Bieg Crossowy
nie odbędzie się!!

Patriotyczny Bieg Crossowy

Wyniki:

2017 2018 2019

Aktualności z imprez biegowych MCKiS Jaworzno

  • międzynarodowy-bieg-uliczny

Bieg Uliczny – odwołany

29/04/2020|Bieg uliczny, MCKiS, Sport|

Informujemy wszystkich sympatyków Biegu Ulicznego w Jaworznie, że zaplanowana na 12 września 2020 roku 25 edycja naszej imprezy nie odbędzie się. Dynamiczna sytuacja epidemiczna panująca w naszym kraju oraz wprowadzone [...]

  • bieg-crossowe

III Patriotyczny Bieg Crossowy – podsumowanie

14/10/2019|Bieg crossowy, MCKiS, Sport|

W sobotę 12 października odbyła się trzecia edycja Patriotycznego Biegu Crossowego w Rocznicę Powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Tegoroczną bazę biegu zlokalizowano na terenie Centrum Edukacji Geologiczno - Ekologicznej "GEOsfera", a [...]

Sportowe imprezy cykliczne MCKiS Jaworzno