Kolejny piknik z cyklu “Aktywne Dzielnice” bawił mieszkańców 24 sierpnia. Na Rynek ściągnęły w minioną sobotę całe rodziny.

Największą frajdę mieli najmłodsi, na których czekały dmuchany zamek, kącik malucha, bańki mydlane, wielkie klocki oraz różne gry i zabawy. Wielkim powodzeniem cieszył się konkurs, w którym zawodnicy, ci starsi i ci młodsi, musieli w jak najkrótszym czasie pokonać drewniany labirynt. Inni mierzyli się w grach “Jenga”, “Mӧlkky” i “Kółko i krzyżyk”. Dorośli przysłuchiwali się piosenkom w wykonaniu artystów z Centrum Kultury Teatru Sztuk. Koncert poprowadził znany z telewizyjnych seriali aktor Dariusz Wiktorowicz.

Piknik bardzo nam się podoba, szczególnie synkowi, który jak tylko zobaczył dmuchany zamek, od razu pobiegł się w nim bawić – przyznają z uśmiechem Julia i Jarosław Gizowscy. Przyjechali na Rynek z córeczką Dominiką i synkiem Dymitrem. Mieszkają w Sosnowcu, ale mają sentyment do naszego miasta.

Pochodzimy z Ukrainy, ale w Jaworznie mieszkaliśmy przez pewien czas. Tu jest bardzo fajnie, więc chętnie zaglądamy – dodają.

Zadowolona z imprezy była też mieszkająca w Ciężkowicach Barbara Bożek. Na Rynek przyjechała autobusem i z przyjemnością obserwowała, co działo się dookoła.

Pogoda dopisała, mieszkańcy też. Uważam, że piknik jest bardzo udany – podkreśla pani Barbara. W Jaworznie odbywa się wiele ciekawych imprez, często w nich biorę udział – zaznacza.

Przypominamy, że cykl “Aktywne Dzielnice” jest częścią programu “Jaworzno wspiera rodziny”. Patronat nad piknikami sprawuje Paweł Silbert, prezydent naszego miasta, a współfinansuje je Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Kolejna impreza w ramach “Aktywnych Dzielnic” odbędzie się w sobotę, 7 września w Dąbrowie Narodowej w klubie Miejskiego Centrum Kultury i Sportu Strażak.

Tekst: Anna Zielonka-Hałczyńska