W niedzielę, 26 maja odbyły się decydujące o kolejności miejsc na podium mecze Jaworznickiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej, kończące rozgrywki JALPS w tym sezonie. Najlepsze teamy odebrały puchary i nagrody, a zawodnicy mogą się teraz udać na zasłużony odpoczynek, po emocjonujących play-offach.

O godzinie 15.00, w meczu o 3. miejsce, na parkiecie spotkali się zawodnicy VOLLEYBEER oraz BCC. Wydarzenia na boisku od pierwszego do ostatniego gwizdka kontrolowali młodzi zawodnicy z Katowic, którzy pewnie pokonali weteranów z jaworznickiego BCC 3:0.

O godzinie 16.45 rozpoczął się natomiast mecz o złoto, w którym zmierzyły się dwie najlepsze drużyny sezonu zasadniczego – RISER VOLLEY TEAM i TAURON WYDOBYCIE. Był to mecz godzien finału. Obydwa zespoły stworzyły niezwykłe widowisko i zastanawiać by się można czy aby to na pewno jest to amatorska liga, gdyż poziom stał na wysokim ligowym poziomie. Pierwsza partia zakończyła się zwycięstwem drużyny Riser, natomiast drugi set, po zaciętej walce, minimalnie wygrali zawodnicy Taurona. W trzeciej partii, po długiej grze punkt za punkt, w końcówce ostatecznie lepszy ponownie okazał się Volley Team. Zawodnicy Risera poszli za ciosem także w kolejnym secie, a coraz bardziej nerwowo grający Tauron nie potrafił znaleźć na pewnie punktujących rywali. Ostatecznie, po dobrym widowisku Riser Volley Team wygrał spotkanie 3:1 i został mistrzem JALPS w sezonie 2018/2019.

Mecz o 3. miejsce
Volleybeer – BCC
3:0
(25:20; 25:17; 25:18)

Finał JALPS
Riser Volley Team – Tauron Wydobycie
3:1
(25:19; 23:25; 25:20; 25:18)

Zaraz po zakończeniu spotkania przeprowadzono ceremonię zakończenia, w której każdy zespół otrzymał pamiątkowy dyplom z własnym zdjęciem, a drużyny z miejsc 1-4 dodatkowo puchary, oraz nagrody finansowe i rzeczowe. Dekoracji dokonali Dyrektor MCKiS ds. Sportu Dariusz Chrapek oraz „ojciec chrzestny” jaworznickiej ligi siatkarskich amatorów – Jacek Sowa.

– Dziękujemy wszystkim zawodnikom za zaangażowanie w rozgrywki i gratulujemy osiągniętych rezultatów! Cieszymy się, że poziom ligi utrzymuje się na wysokim poziomie, a mecze dostarczają sporo sportowych emocji. Liczymy na to, że chęć do podtrzymywania swojej dobrej formy i miłość do siatkówki spowodują, że także w sezonie 2019/2020 JALPS będzie areną amatorskich rozgrywek w najlepszym wydaniu – mówi dyrektor Dariusz Chrapek.

Klasyfikacja końcowa JALPS w sezonie 2018/2019:

  1. RISER VOLLEY TEAM JAWORZNO
  2. TAURON WYDOBYCIE ZG SOBIESKI
  3. VOLLEYBEER KATOWICE
  4. BCC
  5. PWK TEAM SOSNOWIEC
  6. TECTUM LENENSIS
  7. BIZU VOLLEY
  8. AMATORZY
  9. SALOS VOLLEY JAWORZNO

Pełną listę rozegranych meczy i ich wyników, a także tabelę sezonu zasadniczego można zobaczyć w zakładce JALPS.