Już po raz 24. fani kolarstwa górskiego będą mogli spróbować swoich sił w Wyścigu Rowerów Górskich, który w tym roku odbędzie się 23 czerwca. Po raz drugi impreza będzie zorganizowana na terenie OWR Sosina.

W poprzednich latach rowerzyści ścigali się w okolicach obecnego parku Chrząstówka oraz na Centrum Edukacji Ekologiczno-Geologicznej GEOsfera. Od 2017 r. trasa wyścigu została poprowadzona przez malownicze tereny w okolicy jaworznickiego zalewu. Wyścig odbywa się na 10-kilometrowej pętli. Start i meta zlokalizowane są przy polu biwakowym nad Sosiną, a zawodnicy będą musieli przejechać leśnymi i polnymi drogami w kierunku Ciężkowic i z powrotem. Chętni do wzięcia udziału w zawodach mogą się już zapisywać przez strony www.mckis.jaw.pl oraz www.datasport.pl. Liczba uczestników została ograniczona do 350. Opłata startowa wynosi 15 zł.

rowerowy-rajd-rodzinny

fot. Marcin Miłek | Rowerowy Rajd Rodzinny 2017

Kolejnym, niezwykle lubianym przez fanów dwóch kółek, wydarzeniem jest zaplanowany na 24 czerwca trzeci Rowerowy Rajd Rodzinny. Uczestnicy wystartują o godz. 12.00 z Rynku i po przejechaniu 18,5 kilometrów zakończą zabawę na Stadionie Miejskim przy ul. Moniuszki (Azotania). Uczestnictwo w tej imprezie jest bezpłatne, ale należy zarejestrować się przez stronę mckis.jaw.pl. Liczba uczestników jest ograniczona do 600, więc nie warto zwlekać ze zgłoszeniem.

Obie, organizowane przez MCKiS, imprezy objęte są honorowym patronatem prezydenta Pawła Silberta.

Tekst: DL