Już w najbliższą środę 23 września br., ruszają rozgrywki TAURON 1. Ligi. W rozpoczynającym się sezonie ligowym rywalizować będzie 15 zespołów, w tym trzech beniaminków Polski Cukier Avia Świdnik, BAS Białystok i Olimpia Sulęcin oraz spadkowicz z PLUS Ligi, zespół BKS Visła Bydgoszcz. Drużyny, które po fazie zasadniczej zajmą trzy ostatnie miejsca w ligowej tabeli opuszczą szeregi pierwszoligowców. Zespoły, które uplasują się na miejscach 9 – 12 zakończą rozgrywki, a drużyny z miejsc 1 – 8 kontynuować będą ligowe zmagania w fazie play off.

W bieżącym sezonie ligowym ze względu na ryzyko zakażenia SARS–CoV-2 organizator rozgrywek Polska Liga Siatkówki S.A., zaleca między innymi całkowity zakaz bezpośredniego kontaktu zawodników, trenerów, sędziów z kibicami. W halach sportowych publiczność może zająć do 50 procent miejsc siedzących oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Podczas spotkań ligowych wyznaczona zostanie tzw. “strefa 0”, która będzie ustawiona w odstępie 2 metrów od strefy gry o wymiarach 31 m x 19 m. Całkowity wymiar “strefy 0” to 35 metrów długości i 23 metry szerokości. W tej strefie przebywać będą mogli tylko zawodnicy, trenerzy, sędziowie, komisarz, kwalifikator, lekarz zawodów, podawacze piłek, moppersi. Podczas meczów telewizyjnych przedstawiciele Telewizji Polsat Sport.

W najbliższą środę podopieczni Mariusza Syguły, siatkarze Miejskiego Centrum Kultury i Sportu zainaugurują rozgrywki na własnym parkiecie. Jaworznianie podejmować będą jednego z beniaminków, drużynę Polski Cukier Avia Świdnik. Mecz odbędzie się w wyremontowanej hali widowiskowo – sportowej przy ulicy Grunwaldzkiej 80 o godzinie 18.30. Serdecznie zapraszamy!!!