Wraz z rozpoczęciem wakacji ruszyła w Jaworznie Akcja Lato. Uczniowie już cieszą się swobodą i bardzo chętnie korzystają z zajęć organizowanych w naszym mieście. Jak co roku swój plan na wakacje przygotowały jaworznickie instytucje. Zajęcia są różnorodne, by każde dziecko mogło wybrać najciekawszą dla siebie propozycję.

Na pewno nikt nie będzie się nudził. W programie mamy zabawy sportowe, warsztaty teatralne czy zajęcia artystyczne w terenie. Planujemy też wycieczki – wylicza Ewelina Ogiołda, kierownik zespołu obiektów kulturalnych Miejskiego Centrum Kultury i Sportu.

W Domu Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego Akcja Lato wystartowała 1 lipca. Pierwszego dnia dzieci m.in. brały udział w zajęciach plastycznych. Było malowanie farbami i ceramika. Zajęcia były też okazją, by się poznać i zaprzyjaźnić z innymi uczestnikami.

Za kilka dni wyjeżdżam na wakacje. Jadę między innymi nad morze. Bardzo się cieszę, że dopóki jestem w Jaworznie, to mogę przychodzić na zajęcia do Domu Kultury. W domu jednak trochę się nudzę, a tutaj mogę się spotkać z koleżankami i wziąć udział w ciekawych zajęciach – podkreśla 8-letnia Emilia Rataj.

Wczoraj ruszyła też Akcja Lato w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Już od 1 lipca w mediach społecznościowych prezentujemy naszą ofertę, na którą składają się m.in. teatrzyki obrazkowe, recenzje książkowe, teatr pacynek, głośne czytanie, konkursy, mini warsztaty programowania – wylicza Monika Rejdych, dyrektor jaworznickiej Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Bibliotekarze, wykorzystując internetowe aplikacje, zapraszają do “zwiedzania” najpiękniejszych zakątków świata i Polski. W programie mają też wakacyjne kino i oczywiście czytanie bajek.

Zajęcia przygotowali też instruktorzy z Centrum Kultury “Archetti” w Jeleniu.

W programie mamy m.in. zajęcia teatralne, taneczne, wokalne, rytmiczne i plastyczne – wylicza Barbara Stachańczyk, główny specjalista ds. kulturalno-artystycznych w Centrum Kultury Archetti.

Wszystkie zajęcia odbywają się przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Szczegółowe informacje na temat wakacyjnych programów znaleźć można na stronach internetowych poszczególnych placówek. Warto je śledzić, bo wciąż można znaleźć wolne miejsca na niektóre zajęcia.

Tekst: Grażyna Dębała