Fanów biegania czeka w tym roku w Jaworznie prawdziwe święto! Organizowana w naszym mieście, jedna z największych imprez biegowych w południowej Polsce – Międzynarodowy Bieg Uliczny, odbędzie się już po raz 25. Z początkiem marca ruszyły zapisy do zawodów, a na starcie biegacze ustawią się 12 września.

Międzynarodowy Bieg Uliczny jest organizowany w Jaworznie nieprzerwanie od 1996 roku i jest to największa impreza sportowa dla profesjonalistów i amatorów w naszym mieście. Od kilku lat dystans główny – 15 km – został uzupełniony o krótszą trasę – tzw. rekreacyjną – która, od edycji 2020, będzie miała długości 10 km (wcześniej 9 km). Krótsza trasa jest ukłonem w stronę zawodników początkujących w trenowaniu biegów długodystansowych i spotkał się on z bardzo dobrym przyjęciem, gdyż dał szansę uczestnictwa w tym wielkim wydarzeniu sportowym szerszemu gronu amatorów biegania.

Zaplecze biegu zostanie w tym roku ponownie zlokalizowane na Stadionie Miejskim “Victoria”, przy ul. Krakowskiej 8. Duża przestrzeń, z zapleczem sanitarnym, z dala od miejskiego zgiełku ułatwia uczestnikom nie tylko logistykę, ale daje im także szansę na przyjemny odpoczynek po zawodach.

Zgłoszenia do biegu przyjmowane są poprzez stronę TUTAJ. Limit biegaczy został ustalony na 800 osób. Warto pamiętać, że aby mieć zapewnione miejsce na starcie, wraz ze zgłoszeniem elektronicznym warto wnieś od razu opłatę startową. Bez względu na wybrany dystans wynosi ona 40 zł (do 4 września). Po tym terminie, o ile zostaną wolne miejsca, opłata wynosić będzie 60 zł i można ją będzie uregulować jedynie w dniu imprezy, w biurze zawodów.

Triady Trójkąta Trzech Cesarzy

Triada Trójkąta Trzech Cesarzy

Żeby w ramach jubileuszu zapewnić fanom biegania jeszcze więcej emocji, w tym roku “jaworznicka piętnastka” stała się częścią Triady Trójkąta Trzech Cesarzy, w skład której weszły też imprezy z Mysłowic – Memoriał Jerzego Chromika (16 maja) i Sosnowca – Memoriał Janusza Nabrdalika (17 października).

Trofeum Triady będzie wyglądało imponująco. Kształt medalu odzwierciedla obecne granice administracyjne miast Mysłowice, Sosnowiec i Jaworzno, naniesione na historyczną fotografię Trójkąta Trzech Cesarzy. Punkt połączenia trzech medali z naniesionym zbiegiem rzek Biała i Czarna Przemsza to właśnie historyczny trój-styk trzech zaborów. Rzeki naniesione na medal będą wykonane techniką emaliowania. Każdy z medali ma spore wymiary, a bezpłatny ekspozytor do zamontowania kompletu trzech będzie miał wysokość 18 cm.

Regulamin Triady jest dostępny na stronie każdego z biegów. Co ciekawe – nie ma żadnych dodatkowych kosztów uczestnictwa w Triadzie. Zawodnicy muszą tylko uiścić opłaty startowe wynikające z regulaminów konkretnych zawodów.

Triada to niejedna atrakcja dla biegaczy z okazji 25-lecia imprezy w Jaworznie. Kolejną, jest upominek dołączony do pakietu startowego, w postaci okolicznościowego ręcznika biegacza z mikrofibry.

Wszelkie szczegóły dotyczące Międzynarodowego Biegu Ulicznego oraz Triady Trójkąta Trzech Cesarzy ,wraz z regulaminem, można znaleźć TUTAJ.