Jaworzniccy siatkarze intensywnie trenują przed nowym sezonem. Pierwszoligowcy z MCKiS Jaworzno ćwiczą pod okiem trenerów Mariusza Syguły i Jacka Sowy.

W zmaganiach pierwszej ligi siatkówki mężczyzn, która wystartuje 14 września weźmie udział 14 zespołów. Do fazy play off przejdzie osiem drużyn po rundzie zasadniczej, a pierwszą ligę opuszczą te zespoły, które zajmą trzynaste i czternaste miejsce.

W poprzednim sezonie nasza drużyna zajęła dziewiątą pozycję. Oczywiście chcemy poprawić ten wynik – podkreśla kapitan naszego teamu Mariusz Magnuszewski, który występuje na pozycji rozgrywającego. W zespole nastąpiły zmiany. Trzon drużyny został utrzymany, a do grupy dołączyli nowi, wartościowi zawodnicy. Jesteśmy dobrej myśli – dodaje.

Kim są nowi gracze? Na pozycji środkowego bloku zagrają Maciej Polański (wcześniej grający w UKS Mickiewicz Kluczbork) i Konrad Stajer (dotychczas zawodnik TS Volley Rybnik). Nowym libero został Kacper Ledwoń (przyszedł z drugoligowego TKS Auto Partner Tychy). Na pozycji atakującego znalazł się z kolei Bartosz Kowalczyk (w sezonie 2018/2019 grał w KPS Siedlce), a nowy przyjmujący to Mateusz Błasiak (wcześniej UMKS Kęty i AZS AGH Kraków).

Już od pierwszych treningów w drużynie panuje wspaniała atmosfera – podkreśla Błasiak. Z niektórymi zawodnikami znamy się z różnych klubów, z innymi tylko z boiska. Intensywnie trenujemy – dodaje.

Pozostali członkowie zespołu to: rozgrywający Oskar Wojtaszkiewicz, środkowi Mateusz Pietras i Paweł Żeliński, przyjmujący Tomasz Pizuński, Jakub Grzegolec i Kamil Dębski, atakujący Karol Borończyk oraz libero Bartosz Zieliński.

Treningi w hali rozpoczęliśmy pod koniec lipca. Przez pierwszą połowę sierpnia odbywały się przygotowania siłowe, wytrzymałościowe. Druga połowa miesiąca i początek września stać będą pod znakiem sparingów. Z Norwidem Częstochowa zagramy 16 sierpnia, a z Mickiewiczem Kluczbork 23 sierpnia. 31 sierpnia będziemy w Andrychowie, z kolei 6 września sprawdzimy się w Bielsku-Białej – wymienia Mariusz Syguła.

Trener liczy na awans w tabeli.

Oczywiście nie będzie to łatwe zadanie, ponieważ już w poprzednim sezonie gra była bardzo wyrównana, ale na pewno nie jest to niemożliwe – zaznacza.

W pierwszym meczu nowego sezonu ligi zawodnicy MCKiS-u zmierzą się w Jaworznie z siatkarzami Klubu Sportowego Gwardia Wrocław. Wezmą też udział w Pucharze Polski, który rozpocznie się dla nich 30 października.

Tekst: AZ-H