Dobiega końca nasza opowieść o wakacjach w Kubie „Wega”. W sierpniu oprócz dwóch interesujących wycieczek do Krainy Pszczół i na sielską pszczyńską wieś, sporo emocji wzbudziła rywalizacja turniejowa w piłkarzyki i bilarda. Konsekwentnie kontynuując lipcową akcję przekonującą jak ważny dla zdrowia jest ruch, bawiono się w plenerze, grając w piłkę, kręcąc hula-hoopem, usiłując poprawić rekord w skakaniu na pięciometrowej skakance.

Tam gdzie pojawia się szczypta tajemnicy, zaczyna być ciekawie. Tak też było, gdy dzieci uczyły się kodować i rozszyfrowywać wymyślane przez siebie wiadomości harcerskim szyfrem „Ma-li-no-we-bu-ty”. W jego tajniki wprowadzała harcerka Aleksandra. Dzięki mamie Wiktorii i Paulinki, która podarowała bloki- zdrapki, dzieci wykonywały letnie kompozycje na tęczowym oraz złotym papierze, podczas kolorowych warsztatów. W sierpniu klub się rozśpiewał, co było słychać z daleka, bo śpiewać każdy może w letnim karaoke. Chętni interpretowali ulubione piosenki. Każdy sam wybierał, co mu w duszy gra. Repertuar był bardzo urozmaicony, począwszy od zaangażowanych stonowanych piosenek ostrzegających przed negatywnymi skutkami brania narkotyków, oraz promujących prawdziwą przyjaźń, śpiewanych przez 10.letnią Julię, przez optymistyczne utwory Sanah, Viki Gabor, Dawida Podsiadło i songi Imagine Dragons (Zuzia) oraz podkłady do komputerowych gier w stylu Anime (Ola i Wiktoria), a skończywszy na energetycznym hip-hopie (Maja). Wokaliści dbali także o ruch sceniczny.

Wreszcie nadszedł kres letnich igraszek. Na zakończenie korzystając z materiałów edukacyjnych udostępnionych przez panią Katarzynę Domagałę z Działu Oświaty Zdrowotnej i panią Katarzynę Drej Działu Higieny Dzieci i Młodzieży Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jaworznie usystematyzowano wiadomości o negatywnych skutkach uzależnień. Akcentowane były kolejne aspekty zdrowotnej higieny- zdrowo bez nałogów: dopalacze to wypalacze, więc nie wypalaj się, bo biorąc nie jesteś sobą!

Z hasłem „Stop uzależnieniom” Klub Wega wkroczył w nowy rok szkolny.

dzieci grają w piłkarzyki