Sierpień rozpoczął się od zajęć plastycznych, dzięki którym powstały takie prace jak na przykład zawieszka do pokoju zrobiona metodą decoupage, witrażowy pojemnik na cukierki, latawce, figurki z modeliny, własnoręcznie zrobione spinki do włosów. Dzieci wykonały także wspólnie drzewo z papugami, które stanowi dekoracje sali w Klubie.

Dużo śmiechu i zdrowej rywalizacji było podczas zawodów z balonami napełnionymi wodą. W trakcie codziennych spotkań nie zapomniano także o zajęciach profilaktycznych, które przeprowadzone zostały w formie zabaw, pogadanek, rozmów dotyczących m.in. przyjaźni, szacunku, integracji.

Odbyły się kolejne warsztaty cukiernicze, podczas których dzieci upiekły ciastka misie, które udekorowały lukrem oraz kolorowa posypką. Gotowe ciasteczka zostały zapakowane w folie aby każdy mógł swoje “słodkie dzieło” zabrać do domu. Odbyła się tez wycieczka do Krakowa, gdzie dzieci uczestniczyły w warsztatach z klockami Lego. Kolejnym punktem programu było odwiedzenie rodzinnego miasta Papieża Polaka – Wadowic. Wielkim przeżyciem okazało się zwiedzanie nowoczesnego muzeum poświęconego pamięci świętego Jana Pawła II i wysłuchanie historii o życiu Karola Wojtyły. 

Był to atrakcyjnie i mile spędzony czas wolny. Czas odpoczynku, radości, żartów i przeżywania całej palety emocji.

Zapraszamy do galerii!