Korzystając z dodatkowego dnia, który podarował nam rok przestępny, instruktorzy postanowili zorganizować kreatywną sobotę z rękodziełem. Klub “Kasztan” z Klubem “Niko” złączyli siły, by zachęcić dzieci i dorosłych do twórczych działań.

Pierwsza część miała miejsce w Klubie “Kasztan” w Jeziorkach. Chętni do działania uczestnicy z instruktor Małgorzatą Wosik spędzili czas na toczeniu gliny. Przy kole garncarskim pracowali dorośli i dzieci, prędko przekonali się, że ta forma ceramicznej działalności to nie lada wyzwanie. Dzięki cierpliwości i cennym technicznym uwagom prowadzącej powstały misy, talerzyki i podstawki.

Podczas drugiej części “Soboty z rękodziełem” z inicjatywy instruktor Kingi Jończyk w byczyńskim Klubie “Niko” odbył się Maraton Decoupage. Tym razem w rodzinnej atmosferze uczestnicy ozdobili techniką serwetkową między innymi zakładki, zawieszki i inne dekory.

Mając nadzieję, że ten dzień na długo zostanie w pamięci, zapraszamy na nadchodzące warsztaty oraz zajęcia stałe.

Harmonogram działalności klubów dostępny jest na stronie www.mckis.jaw.pl w zakładce Domy Kultury i Kluby MCKiS, dodatkowo sporą ilość informacji można znaleźć na profilach Facebook. Zachęcamy jednak, by odwiedzić klub osobiście, poznać instruktorów i wziąć udział w warsztatach.