We wtorek, 26 listopada, w Domu Kultury w Szczakowej zorganizowana została impreza andrzejkowa grupy Nordic Walking. Andrzejki to dzień jedyny w swoim rodzaju. Zwyczaj, który jest przekazywany z pokolenia na pokolenie, wtedy zgodnie z tradycją – św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy i za sprawą znaków i wróżb podpowiada nam, co nas będzie czekać w przyszłości.

W dawnych czasach przywiązywano do wróżb andrzejkowych wielką wagę. I w taki świat pełen magii, fantazji i wróżb uczestnicy losowali imiona, sprawdzając imię swojej prawdziwej miłości – śmiechu było co niemiara. Kolejno wyświetlono prezentacje, podczas której przy dźwiękach muzyki prezentowano zdjęcia upamiętniające półtoraroczne spotkania grupy Nordic Walking. Wspomnienia wywołały wzruszenie wśród grupy. Następnym punktem imprezy było karaoke. Ulubiona piosenka, doborowe towarzystwo i zabawa rozpoczęła się na całego.

To spotkanie andrzejkowe upłynęło na wróżbach przeplatanych tańcem, śpiewem, rozmową przy pysznym ciastku oraz dobrej zabawie. Impreza miała charakter integracyjny, a wspólnie spędzony czas na długo pozostanie w pamięci grupy.