Startuje Grand Prix Jaworzna w Szachach

Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie gorąco zaprasza wszystkich wielbicieli pojedynków na szachownicy do wzięcia udziału w kolejnej edycji szachowego Grand Prix Jaworzna! 

Celem imprezy jest popularyzacja oraz doskonalenie umiejętności gry w szachy, a także integrowanie środowiska szachistów w każdym wieku. W cyklu Grand Prix udział mogą brać wszyscy chętni, którzy przybędą na poszczególne zawody i zgłoszą swój udział bezpośrednio na sali gry, pół godziny przed rozpoczęciem pierwszej rundy. 

Impreza składać się będzie z dziewięciu turniejów, które – wraz z przerwą wakacyjną – trwać będą od marca do listopada 2019 r. Cały cykl wystartuje już 1 marca, a kolejne etapy rywalizacji zaplanowano w następujących terminach: 29 marca, 26 kwietnia, 17 maja, 7 czerwca, 28 czerwca, 27 września, 18 października i 8 listopada. Podczas ostatnich zawodów nastąpi podsumowanie Grand Prix i wręczenie nagród zwycięzcom. Terminy poszczególnych turniejów mogą ulec zmianie, ale każda zmiana daty czy godziny rozgrywek zostanie ogłoszona nie później niż tydzień przed planowanym turniejem na stronie www.jksz.mckis.jaw.pl.

W tym roku, w związku z remontem Hali Widowiskowo-Sportowej MCKiS przy ul. Grunwaldzkiej 80 w Centrum, wszystkie 9 turniejów Grand Prix odbędzie się w sali fitness Hali Sportowej MCKiS na Osiedlu Stałym (ul. Inwalidów Wojennych 18). Start wszystkich zawodów, które zawsze odbywać się będą w piątki, zaplanowano każdorazowo na godzinę 16.30. Po rozegraniu wszystkich turniejów i zliczeniu punktów wyłonieni zostaną najlepsi szachiści Jaworzna, którzy otrzymają nagrody finansowe.

Turnieje będą rozgrywane w jednej grupie (OPEN), ale w jej ramach dodatkowo prowadzona będzie klasyfikacja juniorów do lat 8, do lat 10, do lat 12 i do lat 14. Do końcowej klasyfikacji zaliczone będą wyniki tylko tych zawodów, w których zawodnicy startowali, tak więc nie ma obowiązku uczestnictwa we wszystkich odsłonach. O miejscu w generalce decydować będzie suma zdobytych punktów w poszczególnych turniejach. W przypadku równej ilości punktów zadecyduje suma małych bucholtzów, a w dalszej kolejności wyższe zajęte miejsce w ostatnim turnieju. Zawody rozgrywane będą systemem szwajcarskim, tempo gry w zależności od edycji: 10 minut na zawodnika (7 rund) lub 3 + 2 (9 rund).

Wszelkich informacji w sprawach organizacyjnych Grand Prix udziela p. Jolanta Guzik (tel. 609-554-126).

Gorąco zachęcamy wszystkich miłośników i amatorów szachów do udziału w tej ciekawej, cyklicznie już organizowanej przez MCKiS imprezie! Wszelkie szczegóły zawodów można znaleźć w Regulaminie Grand Prix Jaworzna w Szachach – TUTAJ!

2019-02-12T12:12:27+00:0012/02/2019|Kategorie: MCKiS, Sport, Wydarzenia|Tagi: , , , , |