W tym roku trzynasty dzień grudnia wypadł w piątek. Niektórym ta data nie kojarzy się zbyt dobrze, ale dzieci z PM nr 7 raczej nie mogły narzekać na pecha. Grupa przedszkolaków właśnie tego dnia wzięła udział w spotkaniu pn. “Nie wyrzucaj – wykorzystaj, czyli kilka słów o recyklingu”.

W trakcie spotkania dzieci wysłuchały informacji o problemach ekologicznych, z którymi boryka się nasza planeta, a przy okazji poznały jeden ze sposobów zmniejszenia ilości odpadów na Ziemi. Przedszkolaki uczyły się prawidłowej segregacji oraz dowiedziały się co można uzyskać z surowców wtórnych. Następnie, pod okiem instruktora, wspólnie poddawano recyclingowi metalową puszkę, dzięki czemu otrzymano unikatowe pudełeczko na drobiazgi.

W związku z tym, że święta już niebawem, poprosiliśmy też najmłodszych o pomoc w udekorowaniu naszego klubu. Każdy przedszkolak wykonał więc recyclingowego Mikołajka, który pięknie prezentuje się w naszej placówce. Uwieńczeniem spotkania była zabawa “Wór Świętego Mikołaja”, podczas której dzieci w tanecznych podskokach podawały sobie jak najszybciej worek pełen niespodzianek. Dziecko, które trzymało w dłoniach wór w momencie, gdy muzyka przestawała grać, losowało z niego śmieszne nakrycie głowy, maskę lub okulary. Mam nadzieję, że wspólnie spędzony czas z pewnością na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków – mówi Judyta Fidzińska, instruktor w Miejskim Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie.