Rozgrywki Grand Prix Jaworzna w Szachach nabierają rozpędu. W miniony piątek odbył się już siódmy turniej tegorocznej edycji tych prestiżowych zawodów. Do końca rywalizacji pozostały już tylko dwa turnieje, a sytuacja w tabeli staje się bardzo ciekawa i walka o podium zawodów zapowiada się do końca emocjonująca.

W rozegranym w piątek – 27 września – 7. turnieju cyklu Grand Prix, na szachownicach walczyło 29 zawodników. Pewnym zwycięzcą, po interesującej walce, okazał się Piotr Siedliński, który zgromadził 6,5 punktu, na które złożyło się aż sześć wygranych i jeden remis. Miejsce drugie z 5,5 punktami na koncie zajęła Jolanta Guzik (pięć wygranych, remis i jedna porażka), tyle samo “oczek” (przy identycznym bilansie pojedynków) i miejsce trzecie przypadło Karolowi Pinkasowi.

Tuż za pudłem uplasował się nasz junior Igor Musiał (5 punktów), a kolejne pozycje, z 4,5 punktami na koncie, zajęli odpowiednio: Stanisław Stachańczyk, Kazimierz Zowada, Jan Karweta i Mirosław Kopiec. Dopiero na dziewiątej pozycji (4 zdobyte punkty) ukończył turniej lider całego cyklu Jacek Stachańczyk, jednak wypracowana wcześniej przewaga w dalszym ciągu plasuje go na czele rankingu Grand Prix, chociaż “goniący” szachiści zmniejszyli dystans. O tym czy pościg się uda i na szczycie tabeli zajdą jeszcze zmiany, rozstrzygną dwa ostatnie turnieje, w których z pewnością do końca trwać będzie walka o ostateczny triumf w imprezie.

Na chwilę obecną lider – Jacek Stachańczyk ma zgromadzone 43,5 punktu, dwa “oczka” mniej (41,5) zgromadziła druga w klasyfikacji Jolanta Guzik, a na trzecim miejscu na razie plasuje się Kazimierz Zowada – 38,5 punktu, tyle samo co czwarty w “generalce” Karol Pinkas.

Kolejny turniej w ramach tegorocznego Grand Prix w Szachach zaplanowana jest na piątek – 18 października (tempo 3+2, dystans 9 rund), a odbędzie się tradycyjnie w sali fitness hali MCKiS (ul. Inwalidów Wojennych 18, Osiedle Stałe) – start godz. 16.30.

Wszelkie szczegóły dotyczące turnieju można zasięgnąć bezpośrednio u Jolanty Guzik (tel. 609-554-126) oraz na stronie internetowej www.jksz.mckis.jaw.pl.

Pozostałe zaplanowane terminy Grand Prix Jaworzna w Szachach:

  • Turniej 8. – 18 października 2019 r. (piątek), Hala Osiedle Stałe – tempo 3+2 9 rund
  • Turniej 9. – 8 listopada 2019 r. (piątek), Hala Osiedle Stałe – tempo P’10 7 rund

Wyniki 7. turnieju znajdują się TUTAJ, a aktualną klasyfikacje generalną można zobaczyć TUTAJ.