Druga odsłona tegorocznego cyklu dekaTON udowodniła, że polski punk rock ciągle ma się dobrze! Na piątkowym (28 lutego) koncercie legendarnego DEZERTERA stawił się komplet publiczności, lubiącej alternatywne, mocne brzmienia. Weterani rodzimej sceny nie zawiedli fanów i zagrali masę muzycznych perełek ze swojej bogatej listy przebojów.

“Chemię” między artystami a publicznością czuć było dosłownie od pierwszych brzmień i szczelnie wypełniona sala koncertowa szczakowskiego Domu Kultury szybko zmieniła się w arenę dobrej, nieskrępowanej zabawy. Część publiczności głośno odśpiewywała wraz z wokalistą zespołu największe przeboje DEZERTERA, podczas gdy inni uczestniczy rzucili się pod sceną w wir pogo. Wśród bawiącego się towarzystwa można było dostrzec zarówno przedstawicieli “starej gwardii”, także z irokezami na głowach, jak i młodszych fanów alternatywnych brzmień. Żywy przykład, że muzyka łączy pokolenia.

DEZERTERzy, jak na mistrzów tworzenia scenicznego show przystało, utrzymywali wysoką temperaturę koncertu przez cały czas jego trwania. Nie wszyscy wytrzymywali intensywne tempo imprezy, ale wtedy z pomocą przychodziła mckisowa “strefa relaksu”, wyposażona w “barek” z napojami chłodzącymi. Chwilę przerwy można było także wykorzystać na uzupełnienie swoich muzycznych zbiorów na bogato wyposażonym stoisku zespołu.

Po intensywnym, ponad 90-minutowym występie, na twarzach fanów można było zaobserwować duże zadowolenie i… chęć na powtórkę. Ta wcale nie jest nierealna, gdyż dezerterowa publiczność chętnie dzieliła się swoimi typami na przyszłorocznych, dekaTONowych wykonawców i do puli potencjalnych zespołów, dołączyło sporo przedstawicieli sceny alternatywnej!

Na rozmowy o przyszłorocznym line-upie będzie jednak czas, na razie, po dwóch świetnych koncertach, jesteśmy na półmetku dekaTONu vol. 2! Z nadzieją, że także kolejni artyści zgromadzą sporą publiczność i zapewnią znakomitą zabawę swoim fanom, już teraz zapraszamy na koncerty BARANOVSKIEGO – 28 marca oraz Sorry Boys – 25 kwietnia! Bilety do nabycia TUTAJ.

Do zobaczenia na koncercie w Szczakowej!