W 2015 roku Marian Folga, mistrz body paintingu, twórca teatru tańca DyeMotion pokazał jaworznickiej publiczności widowisko “Fluo”. Była to, wywołująca olbrzymie emocje, historia opowiedziana ruchem, muzyką, światłem.

Po trzech latach od premiery tego wydarzenia szykuje się nowy, rewelacyjnie zapowiadający się spektakl. Już 28 stycznia teatr DyeMotion zaprasza o godz. 18 do Młodzieżowego Domu Kultury na premierę “Materii”.

marian-folga-materia

fot. Marian Folga

Zespół przygotowuje się do premiery, dopracowuje ostatnie szczegóły, aby na scenie nie tylko dostarczyć niezwykłych wrażeń, ale zaskoczyć. Będzie wiele niespodzianek, pojawi się coś, co jeszcze nie wykorzystano w takim show. Brzmi tajemniczo, ale i intrygująco. Bo to będzie takie właśnie widowisko – z idealnie dopracowanymi strojami, rekwizytami, choreografią, ewolucjami akrobatycznymi i przede wszystkim muzyką – bardzo groźną, dynamiczną, momentami psychodeliczną.

A o czym będzie ta historia? Marian Folga nie zdradza szczegółów, zapowiada tylko, że to nie będzie bajka na dobranoc.

Mam nadzieję, że zaszokujemy widzów, na pewno będzie moc. Momentami może być strasznie, więc wskazane jest, aby nie zabierać na spektakl małych dzieci – dodaje.

Zespół pracuje już od półtora roku. W przygotowaniu spektaklu Marianowi pomaga Anna Banasik, stroje według jego koncepcji pomagają malować członkowie DyeMotion.

Bilety można nabyć w MDK przed spektaklem albo wcześniej.

Tekst: ES