Rozegrane w ubiegłą niedzielę (19 maja) półfinały Jaworznickiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej (JALPS) nie przyniosły niespodzianek. Swoje mecze pewnie, choć po zaciętej walce, wygrały dwie najlepsze ekipy sezonu zasadniczego i to one spotkają się w wielkim finale w najbliższy weekend. O brązowy medal zawalczą ekipy Volleybeer i BCC.

W pierwszym meczu półfinałowym zmierzyli się zawodnicy drużyn Tauron Wydobycie oraz Volleybeer. Spotkanie to stało na bardzo wysokim poziomie i dopiero w samych końcówkach setów szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylali zawodnicy Tauronu, wygrywając ostatecznie mecz 3:0.

O drugie miejsce w finale walczyli natomiast zawodnicy Riser Volley oraz BCC. To spotkanie również przyniosło mnóstwo emocji, a drużyna BCC udowodniła, że nie przez przypadek znalazła się w najlepszej czwórce rozgrywek. Ostatecznie, po trudnym meczu, w finale melduje się Riser, wygrywając także 3:0.

Tauron Wydobycie – Volleybeer 3:0 (28:26; 26:24; 25:21)

Riser Volley Team – BCC 3:0 (25:22; 26:24; 25:15)

W niedzielę – 26 maja – czekają nas ostatnie mecze w tej edycji ligi oraz wręczenie medali za sezon 2018/2019. O godzinie 15.00 rozegrany zostanie mecz o 3. miejsce pomiędzy Volleybeer i BCC. Około 30 min. po zakończeniu meczu o brąz rozpocznie się finał, w którym o najwyższe trofeum powalczą Tauron Wydobycie oraz Riser Volley Team. Po sportowych emocjach odbędzie się natomiast ceremonia dekoracji i wręczenia nagród najlepszym ekipom. Całość JALPS-owych atrakcji odbędzie się jak zawsze w Hali Sportowej MCKiS przy ul. Inwalidów Wojennych 18.

Komplet wyników obecnej edycji Jaworznickiej Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej można znaleźć TUTAJ.