Lwowska Orkiestra Kameralna pod batutą Woytka Mrozka, 12 tenorów z grup LeonVoci i Kalophonia oraz utalentowana Sophia Slivka wystąpili 12 stycznia podczas XIX Koncertu Noworocznego w Jaworznie.

Grali i śpiewali dwukrotnie, ponieważ impreza, która odbyła się w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury w Osiedlu Stałym, z racji ogromnego zainteresowania miała dwie odsłony. Pierwszy koncert odbył się o godz. 16.00, a drugi o 19.00.

Mam nadzieję, że wyjdą państwo z tej sali z przekonaniem, że to był wieczór, na który warto było czekać – powiedział do zebranych Sebastian Kuś, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, które było organizatorem koncertu.

Jaworznianie usłyszeli piosenki z repertuaru takich artystów i grup, jak m.in. Andrea Bocelli, ABBA czy Toni Braxton. Nie zabrakło meksykańskiej “Granady”, “Libiamo ne’lieti calici” z opery “La Traviata” czy znanego przeboju Jana Kiepury “Brunetki, blondynki”.

Jestem bardzo wzruszona, ponieważ tegoroczny koncert przypomniał mi mojego tatę, Bolesława Pniaka, jaworznianina, który przed ponad 50 laty też śpiewał te piękne utwory. A dziś mogłam je usłyszeć w wykonaniu aż 12 tenorów. To prawdziwy majstersztyk – wspomina Gabriela Pniak.

Równie zadowolona jest Maria Bryl.

To było cudowne wydarzenie – podkreśla. Staram się uczestniczyć w tych koncertach każdego roku i wraz z innymi mieszkańcami Jaworzna cieszyć się wspaniałą muzyką oraz śpiewem w wykonaniu utalentowanych artystów – dodaje.

Kolejny, bo już piąty raz przyszli na koncert również Maria i Józef Karlakowie.

Za każdym razem jesteśmy zadowoleni i dlatego co roku wracamy, by znów móc posłuchać tych pięknych brzmień – podkreśla pani Maria.

Pierwszy raz w koncercie wzięli udział Danuta i Bronisław Patykowie.

Bardzo nam się podobało. Mamy nadzieję, że również w przyszłym roku uda nam się przyjść – zaznacza pan Bronisław.

W przerwie na melomanów czekała tradycyjna lampka szampana. Nie mogło też obyć się bez noworocznych
życzeń. Złożył je zebranym Paweł Silbert, prezydent Jaworzna.

Życzę państwu, aby rok 2020 był po prostu dobry, pełen rodzinnego szczęścia, zdrowia, miłości i szacunku. Aby obfitował w fajne wydarzenia i aby nasze miasto rozwijało się nadal tak, jak się rozwija. Życzę też, abyśmy wszyscy byli szczęśliwi, młodzi, piękni i bogaci – podkreślił z uśmiechem.

Koncert Noworoczny odbył się przy wsparciu Jaworznickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, Fundacji Energetyka na Rzecz Polski Południowej i Kancelarii Brokerskiej AEGIS.

Tekst: Anna Zielonka-Hałczyńska