Kibice kolarstwa z naszego miasta ponownie mają w tym roku powód do dużej radości. 6 sierpnia na jaworznickim Rynku znowu pojawią się najlepsi kolarze świata, by wystartować do 4. etapu Tour de Pologne 2019! Nie będzie to jednak jedyna atrakcja związana z jaworznickim etapem TdP.

Poza samym startem etapu, w tym roku program wydarzeń kolarskich związanych z Tour de Pologne obejmuje aż dwa dni i jest mocno urozmaicony.

mikro Tour de PologneMiasteczko Rowerowe Tour de Pologne

Już 5 sierpnia na Jaworznickich Plantach stanie wyjątkowe Miasteczko Rowerowe, w którym znajdzie się m.in. wypełnione pamiątkami “Mobilne Muzeum TdP”, pozwalająca zmierzyć się z osiągami samego Czesława Langa “Strefa Wyzwań” oraz pobudzająca rywalizację interaktywna makieta “Mikro TdP”. Przez dwa dni (5-6 sierpnia, w godz. 10.00-18.00) będzie tu można przybliżyć sobie historie polskiego kolarstwa, wziąć udział w warsztatach i degustacjach kulinarnych, zmierzyć się w rowerowych konkurencjach, a także spotkać osoby związane z Tour de Pologne!

Mini Tour de Pologne

Także w dniu startu do 4. etapu Tour de Pologne Jaworzno-Kocierz – 6 sierpnia – emocje nie ograniczą się do samego spotkania i kibicowania najlepszym kolarzom świata. Peleton ruszy na trasę ok. godz. 12.00, jednak już od samego rana kolarska pętla w centrum naszego miasta będzie oblegana przez młodych cyklistów, startujących w Kinder+Sport Mini Tour de Pologne Cup oraz biorących udział w rowerowej paradzie. Chętni do wzięcia udziału w Mini TdP ciągle mogą zgłaszać swój udział na stronie LangTeamu – TUTAJ.

mini Tour de PologneKinder+Sport Mini Tour de Pologne, które w tym roku rozgrywane będzie także w Jaworznie, to największe wydarzenie kolarskie dla dzieci i młodzieży w Polsce. Mogą w nim startować dziewczynki i chłopcy w wieku od 7 do 14 lat. Impreza podzielona jest na rowerową paradę dla najmłodszych oraz wyścigi dla nastoletnich uczestników. Pętla jaworznickiej edycji Mini TdP będzie miała 2,3 km wokół ścisłego centrum miasta. Parada dla dzieci przejedzie tę trasę raz. Starsi uczestnicy wyścigu, w zależności od kategorii wiekowej okrążą centrum pięcio- lub sześciokrotnie. Warto podkreślić, że każde dziecko biorące udział w paradzie otrzyma pakiet startowy złożony z worka sportowego, koszulki oraz bidonu kolarskiego, a po przekroczeniu linii mety zostanie nagrodzone unikatowym medalem oraz dyplomem!

casting na hostessę TdP 2019Casting na hostessę Tour de Pologne

Unikatowym wydarzeniem towarzyszącym startowi Tour de Pologne w Jaworznie jest casting na hostessę TdP. Ma on na celu wyłonienie laureatki, która będzie miała możliwość dostania się za kulisy wielkiej imprezy sportowej i reprezentowania barw naszego miasta podczas Touru.

Panie, które chciałyby wziąć udział w konkursie muszą być mieszkankami Jaworzna, muszą mieć ukończone 18 i nie więcej niż 29 lat, muszą mieć co najmniej 170 cm wzrostu, muszą swobodnie czuć się przed obiektywem i – koniecznie – mieć piękny uśmiech, bo ten zawsze towarzyszy hostessą TdP. O szczegółach castingu i zgłoszeniach można przeczytać TUTAJ.

START ETAPU

mapa-etapu-tdp2019Od rana – 6 sierpnia – na jaworznickim rynku nie zabraknie oczywiście także atrakcji dla kibiców. Wokół trasy przejazdu krążyć będą hostessy MCKiS, które będą miały do rozdania masę gadżetów, a wokół centralnego placu miasta stać będą stoiska i namioty, w których – jak zwykle – nie zabraknie atrakcji dla osób w każdym wieku.

Jeśli chodzi o trasę czwartego, liczącego 173 km, etapu Tour de Pologne 2019, to w Jaworznie peleton – podobnie jak w roku ubiegłym – zacznie swoją górską część wyścigu. Po starcie w naszym mieście kolarze pojadą na południe. Na pierwszej, bardziej płaskiej części dystansu znajduje się Lotna Premia LOTTO w Wilamowicach. Potem peleton wjedzie w malownicze Beskidy, gdzie pokona dwie rundy po 38,5 kilometra. Tam na trasie znajdą się dwie Górskie Premie TAURON pierwszej kategorii – Kocierz oraz dwie drugiej kategorii – Wielka Puszcza. Finisz etapu rozegra się przy Kocierz Hotel&Spa. Etap ten odbędzie się pod hasłem 100-lecia Powstań Śląskich. Start z jaworznickiego rynku zaplanowano na godz. 12.00.

Już teraz gorąco zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym sportowym wydarzeniu!

 

76.Tour de Pologne_plakat