3:1 (25:20, 25:18, 17:25, 25:18) przegrali siatkarze MCKiS Jaworzno w sobotnim, wyjazdowym meczu (12 grudnia) z drużyną KS Norwid Częstochowa. Tydzień wcześniej Sokoły uległy 0:3 na własnym parkiecie zawodnikom AZS AGH Kraków (18:25, 25:27, 22:25). Jaworznicki zespół zajmuje ostatnie miejsce w tabeli TAURON 1. Ligi. Z funkcji pierwszego trenera zrezygnował Mariusz Syguła.

Podjąłem tę decyzję w poczuciu odpowiedzialności za dalszy rozwój siatkówki w tym mieście – stwierdził szkoleniowiec podczas spotkania z zarządem klubu MCKiS Jaworzno w czwartek, 10 grudnia. Nadal wierzę w ten zespół, w jego potencjał i mam nadzieję, że wkrótce zawodnicy pokażą na co ich stać – dodał.

Mariusz Syguła był trenerem drużyny z Jaworzna od zeszłego sezonu, w którym siatkarze MCKiS zajęli dziewiąte miejsce. Mieli duże szanse na grę w play-offach, do których ze względu na lockdown jednak nie doszło. Prowadzenie zespołu przejął tymczasem drugi szkoleniowiec, Jacek Sowa.

Przyjmujemy decyzję pana Mariusza Syguły ze smutkiem, bo liczyliśmy na dłuższą współpracę, ale i ze zrozumieniem – podkreślił Sebastian Kuś, dyrektor MCKiS Jaworzno. Dziękuję mu za energię i pracę, jaką poświęcił jako zawodnik, a później jako trener, tej drużynie – dodał.

Nazwisko nowego szkoleniowca ma być znane na przełomie grudnia i stycznia.

Przypomnijmy. W wakacje zmienił się skład zespołu. Jaworznicki team zasiliło wtedy siedmiu nowych zawodników. Niecały miesiąc temu dołączył jeszcze jeden siatkarz, mający plusligową przeszłość – Krzysztof Bieńkowski. Jednak kadrowe roszady nie bardzo sprawdziły się na parkiecie. W tym sezonie TAURON 1 Ligi nasz zespół rozegrał 12 meczów. Przegrał 11 z nich. Taka liczba porażek sprawiła, że wśród 15 pierwszoligowych zespołów jaworznicka drużyna zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z zaledwie 5 punktami na koncie, podczas gdy lider ligi, BBTS Bielsko-Biała, uzbierał ich już 37.

Przed naszymi siatkarzami jeszcze dwa mecze w tym roku. W najbliższą sobotę, 19 grudnia, o godz. 17.00 podejmą na swoim parkiecie zespół KPS Siedlce, a 30 grudnia zmierzą się na wyjeździe z BAS Białystok.

Tekst: Anna Zielonka-Hałczyńska