Ostatnią niedzielę września grupa “Dobra Naprzód” spędziła w Ojcowskim Parku Narodowym. Malownicza okolica stanowi wymarzone wręcz miejsce do rekreacji, więc ten trening Nordic Walking był jeszcze przyjemniejszy niż zwykle.

Głównym celem wyjazdu było przejście zielonego szlaku turystycznego, którego długość wynosi 5,3 km. Szlak został wyznaczony 1992 r. i wiedzie od Parku Zamkowego po Dolinę Sąspowską. Na całej trasie znajdują się świetne punkty widokowe, z których można podziwiać Bramę Krakowską i skałę Rękawicę. Trasa widokowa wiodła też szczytami Góry Koronnej, przez Skałę Wapiennik na Wzgórze Okopy. Według uczestników wycieczki, to właśnie na tym odcinku szlaku znajdują się najlepsze widoki

Po zejściu z zielonego szlaku i krótkiej przerwie grupa ruszyła dalej, by podziwiać najdzikszą dolinę Ojcowskiego Parku Narodowego – Dolinę Sąspowską. Szlak biegnie wzdłuż potoku Sąspówka, otoczonego przez porośnięte drzewami wapienne zbocza, pięknie komponujące się z barwami jesieni. Ta spokojna ścieżka wiedzie przez łąki i rozlewiska.

Wrażenia z wycieczki były niezwykle przyjemne, gdyż w dolinie panowała cisza i spokój. Do tego dopisała nam pogoda. Grupa “Dobra Naprzód” przeszła łącznie 14 km – mówi Anita Mika, instruktor Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie.

Zapraszamy do fotorelacji.